Onkokosmetologia - studia podyplomowe w Trójmieście

Onkokosmetologia - studia podyplomowe w Trójmieście

Onkokosmetologia - studia podyplomowe w Trójmieście
Dodaj do ulubionych

Onkokosmetologia - studia podyplomowe w Trójmieście

Studia na kierunku onkokosmetologia to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Studia podyplomowe w Trójmieście z onkokosmetologii to program kształcenia, który koncentruje się na specjalistycznych aspektach pielęgnacji skóry, włosów i paznokci u osób zmagających się z chorobami nowotworowymi. Studenci zapoznają się z dermatologicznymi aspektami pielęgnacji skóry pacjentów onkologicznych, w tym ze skutkami ubocznymi terapii onkologicznych na skórę. Uczą się też specjalistycznych technik pielęgnacyjnych oraz wykorzystania odpowiednich produktów kosmetycznych dopasowanych do potrzeb pacjentów z chorobami nowotworowymi. Zdobywają także wiedzę na temat bezpiecznych praktyk kosmetycznych w kontekście pracy z pacjentami onkologicznymi, w tym zapobiegania infekcjom i minimalizowaniu ryzyka uszkodzeń skóry.

Absolwenci mogą pracować w placówkach medycznych specjalizujących się w leczeniu chorób nowotworowych, zapewniając specjalistyczną pielęgnację skóry, włosów i paznokci pacjentów. Znajdą zatrudnienie także w gabinetach kosmetycznych, które oferują specjalistyczną opiekę dla osób zmagających się z chorobami nowotworami, dopasowując zabiegi do ich indywidualnych potrzeb i warunków zdrowotnych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek onkokosmetologia - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Jakie wymagania rekrutacyjne?

Rekrutacja studia w Trójmieście na tym kierunku przeznaczona jest dla absolwentów studiów wyższych I lub II stopnia, albo jednolitych studiów magisterskich.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku onkokosmetologia?

Studia na tym kierunku związane są z pielęgnacją pacjentów z chorobami nowotworowymi. Studenci zapoznają się z podstawami biologii nowotworów, mechanizmami powstawania i rozwoju nowotworów, a także wpływem terapii na organizm pacjenta.

Poznają specjalistyczne aspekty pielęgnacji skóry, włosów i paznokci u pacjentów z chorobami nowotworowymi, uwzględniając skutki uboczne terapii onkologicznych. Zapoznają się też z metodami pielęgnacji włosów i paznokci u takich podopiecznych, w tym z technikami wzmocnienia paznokci i minimalizowania utraty włosów.

Studia obejmują też ćwiczenia praktyczne, podczas których studenci zdobywają umiejętności w zakresie specjalistycznej pielęgnacji skóry, włosów i paznokci pacjentów onkologicznych. Kształcenie na tym kierunku jest interdyscyplinarne, łącząc wiedzę z zakresu kosmetologii, pielęgnacji skóry oraz psychologii, aby przygotować studentów do pracy z pacjentami zmagającymi się z chorobami nowotworowymi.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku onkokosmetologia, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci mają wiedzę na temat różnych rodzajów nowotworów, ich wpływu na organizm oraz skutków terapii na skórę, włosy i paznokcie pacjentów. Rozumieją specjalistyczne produkty i techniki pielęgnacyjne dedykowane pacjentom z chorobami nowotworowymi, uwzględniając skutki uboczne terapii onkologicznych.

Znają zasady bezpiecznej praktyki kosmetycznej w kontekście pielęgnacji pacjentów onkologicznych, w tym zapobiegania infekcjom i minimalizacji ryzyka uszkodzeń skóry. Mają umiejętności wykonywania specjalistycznych zabiegów kosmetycznych, które zapewniają komfort i poprawiają samopoczucie pacjentów onkologicznych.

Empatycznie i profesjonalnie komunikują się z pacjentami, zapewniając im wsparcie emocjonalne oraz wyjaśniając procedury pielęgnacyjne. Potrafią też dopasować zabiegi i produkty kosmetyczne do indywidualnych potrzeb oraz warunków zdrowotnych pacjentów z chorobami nowotworowymi.

 

Ile trwają studia na kierunku onkokosmetologia?

Studia na kierunku onkokosmetologia, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

Jaka praca po studiach na kierunku onkokosmetologia

Absolwenci mają wiele możliwości pracy w obszarze pielęgnacji pacjentów z chorobami nowotworowymi. Podejmą pracę bezpośrednio w placówkach medycznych specjalizujących się w leczeniu chorób nowotworowych, zapewniając specjalistyczną pielęgnację skóry, włosów i paznokci pacjentów.

Znajdą zatrudnienie także w gabinetach kosmetycznych, które oferują specjalistyczną opiekę dla osób zmagających się z chorobami nowotworowymi, dopasowując zabiegi do ich indywidualnych potrzeb i warunków zdrowotnych.

Czeka na nich również praca w firmach kosmetycznych specjalizujących się w produkcji produktów dedykowanych osobom chorym na raka, doradzając w doborze odpowiednich produktów i udzielając wsparcia w zakresie pielęgnacji.

Możliwości zatrudnienia po studiach na onkokosmetologia

  • kosmetolog w klinikach onkologicznych,
  • specjalista do spraw pielęgnacji skóry w gabinetach kosmetycznych,
  • konsultant do spraw produktów kosmetycznych dla pacjentów onkologicznych,
  • edukator i doradca zdrowotny,
  • doradca psychologiczny dla pacjentów onkologicznych,
  • własna praktyka kosmetyczna.

Absolwenci mają kompleksowy zestaw umiejętności, wiedzy i postaw potrzebnych do profesjonalnej i empatycznej pracy z pacjentami z chorobami nowotworowymi w kontekście pielęgnacji kosmetycznej.

Komentarze (0)