Projektowanie kultury - Poznań

Projektowanie kultury - Poznań

Uczelnie

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

Gotowe

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania?

Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne). Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj

Studia na kierunku projektowanie kultury w Poznaniu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Projektowanie kultury stopień: (I) (II) ,
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku projektowanie kultury

Gotowe

Wyróżniony

Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.

05.12.2024

Projektowanie kultury studia Poznań - 2025 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku projektowanie kultury to studia licencjackie oraz magisterskie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia licencjackie) lub 2 lata (studia magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra. Specyfika studiów zależy od wyboru ścieżki kształcenia. Studia możesz podjąć stacjonarnie.

Projektowanie kultury - Poznań
Studia na kierunku projektowanie kultury w Poznaniu
Rok akademicki 2025/2026
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia w Poznaniu na kierunku projektowanie kultury skupiają się na przygotowaniu studentów do kreatywnego i strategicznego projektowania, zarządzania oraz promowania różnych form kultury. Studenci uczą się rozumienia procesów kształtowania się kultury, jej funkcji społecznych i roli w życiu jednostek czy społeczności. Analizują także główne nurty i teorie kulturowe, które wpływają na współczesne praktyki projektowania kultury. Zdobywają również praktyczne umiejętności tworzenia koncepcji programowych, budżetowania i marketingu wydarzeń.

Praca po studiach

Studia na tym kierunku przygotowują uczestników do pracy w roli koordynatorów wydarzeń kulturalnych, którzy organizują i koordynują różne wydarzenia – festiwale, koncerty czy wystawy. Mogą też pracować nad projektami animacji kulturowej, które angażują społeczność lokalną i przyczyniają się do rozwoju kulturalnego regionu. Poza tym będą odpowiedzialni za zarządzanie operacyjne i strategiczne instytucji kultury.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?/ Wymagania rekrutacyjne

Rekrutacja na studia w Poznaniu na tym kierunku na I stopień uwzględnia wyniki uzyskane na maturze z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii czy historii muzyki.

Kwalifikacja na II stopień obejmuje z kolei weryfikację oceny uzyskanej przez kandydata na dyplomie ukończenia studiów I stopnia.

 * Uczelnie mają określone wymagania rekrutacyjne, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku projektowanie kultury?

Studenci poznają główne nurty i koncepcje dotyczące kultury, jej roli w społeczeństwie oraz różnych podejść teoretycznych do badania kultury. Kierunki studiów w Poznaniu, do których zalicza się projektowanie kultury, uwzględniają także w programie zagadnienia, których celem jest zrozumienie kultury, jej zmian w czasie i wpływu na kształtowanie się współczesnych praktyk kulturalnych.

Studenci uczą się projektowania i realizacji wydarzeń kulturalnych, takich jak festiwale czy wystawy. Poznają zasady zarządzania instytucjami kulturalnymi – teatrami, muzeami itd. Poza tym uczelnie w Poznaniu w siatce dydaktycznej uwzględniły wykorzystanie nowoczesnych narzędzi i technologii do projektowania działań kulturalnych.

Studenci biorą też udział w praktykach zawodowych w instytucjach kulturalnych, agencjach eventowych lub firmach zajmujących się projektowaniem kultury. W efekcie zdobywają doświadczenie pod okiem profesjonalistów. Kształcenie realizowane jest w ramach kilku specjalności, m.in. animacji ruchu turystycznego, promocji dziedzictwa kulturowego, promotora lokalnego dziedzictwa kulturowego czy menedżera kultury w środowisku lokalnym.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku projektowanie kultury możemy podzielić na:

1. Typ

  • studia licencjackie,
  • studia magisterskie.

2. Tryb:

  • studia stacjonarne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci potrafią planować, projektować i organizować różne wydarzenia kulturalne, takie jak wystawy czy festiwale. Znają zasady zarządzania instytucjami kulturalnymi, w tym aspekty finansowe, kadrowe i marketingowe. Efektywnie komunikują się z grupami interesariuszy, artystami czy sponsorami.

Opracowują strategie marketingowe i promocyjne dla wydarzeń kulturalnych i instytucji, potrafiąc budować markę kulturalną. Projektują również i realizują programy edukacyjne związane z kulturą, angażują społeczność lokalną w działania kulturalne.

Uczelnie w Poznaniu - kierunek projektowanie kultury:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie UAM) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku projektowanie kultury?

Studia na kierunku projektowanie kultury trwają 3 lata (studia licencjackie) lub 2 lata (studia magisterskie).

Projektowanie kultury w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku projektowanie kultury

Absolwenci mogą pracować w roli koordynatorów wydarzeń kulturalnych, którzy organizują różne festiwale i koncerty zarówno w instytucjach kulturalnych, jak i agencjach eventowych. W roli menedżerów instytucji kulturalnych z kolei będą odpowiadać za zarządzanie operacyjne i strategiczne teatrów, muzeów, galerii sztuki czy domów kultury.

Odnajdą się także jako specjaliści do spraw marketingu kulturalnego, którzy opracowują strategie promocji i marketingu dla wydarzeń kulturalnych oraz instytucji, budują relacje z publicznością oraz partnerami.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku projektowanie kultury

  • animator kultury,
  • specjalista do spraw marketingu kulturalnego,
  • koordynator wydarzeń kulturalnych,
  • menedżer instytucji kulturalnych,
  • konsultant edukacji kulturalnej.

Każda ze ścieżek zawodowych wymaga specjalistycznej wiedzy praktycznej oraz teoretycznej, którą zdobywa się właśnie w trakcie studiów.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Projektowanie kultury Poznań studia i stopnia

Projektowanie kultury Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Projektowanie kultury Poznań studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku projektowanie kultury w Poznaniu

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Projektowanie kultury w Poznaniu

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2025

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • Kampus Uczelni, Warszawa Akademia Teatralna w Warszawie
  • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
  • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
  • ul. M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ724Sa74TA0cRSEFzZZN7NAw https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a8cef-collegium-medicum-bydgoszcz.jpg Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
  • Kampus Uczelni https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c8c81-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
  • ul. Ostrowskiego 22, 53-238 Wroclaw https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych