Kierunek lekarsko-dentystyczny studia niestacjonarne Gdańsk Gdynia Sopot

Kierunek lekarsko-dentystyczny studia niestacjonarne Gdańsk Gdynia Sopot

Kierunek lekarsko-dentystyczny studia niestacjonarne Gdańsk Gdynia Sopot

Studia niestacjonarne w Trójmieście

kierunek lekarsko-dentystyczny

Odkryj kierunek lekrasko-dentystyczny w Trójmieście i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

05.04.2022

Kierunek lekarsko-dentystyczny studia niestacjonarne - Gdańsk Gdynia Sopot (Trójmiasto)

Studia na kierunku lekarsko-dentystyczny w Trójmieście to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (lekarza dentysty).

Studia na kierunku kierunek lekarsko-dentystyczny w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Uczelnie

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

 

Opis kierunku

Ratowanie zdrowia i życia innych ludzi – dla wielu osób to hasło brzmi jak plan na resztę życia. Takie marzenia najłatwiej zrealizować, wybierając się na kierunek lekarski. Studia nie należą do zbyt łatwych – podczas kształcenia trzeba zdobyć wiedzę z zakresu m.in. anatomii, patomorfologii, czy biochemii. Wiele zajęć ma praktyczny charakter, dlatego też studenci mogą sami się przekonać, w jaki sposób wygląda codzienność w zawodzie lekarza. 

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Osoby, które ukończyły te studia, są kompleksowo przygotowane do pracy lekarza. Znajdą zatrudnienie w różnych jednostkach ochrony zdrowia (np. szpitalach, przychodniach, czy klinikach). Absolwenci mogą również rozwijać swoje zainteresowania naukowe, zatrudniając się w ośrodkach badawczych.

czytaj dalej wszystko o Kierunek lekarsko-dentystyczny studia niestacjonarne Gdańsk Gdynia Sopot

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek kierunek lekarsko-dentystyczny

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Gdański Uniwersytet Medyczny

Jednostka prowadząca

Kierunek lekarsko-dentystyczny stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne

Jakie są ceny studiów na kierunku zarządzanie w Trójmieście ?

Kierunki studiów w Trójmieście można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Wybór drugiej opcji, mianowicie studiów zaocznych wiąże się z koniecznością poniesienia odpowiednich opłat. Ich wysokość jest indywidualnie ustalana przez władze konkretnych uczelni i może się zmieniać w zależności od różnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Dlatego też istotne jest, abyś przed przystąpienie do procesu rekrutacji dokładnie zapoznał się z obowiązującym regulaminem opłat oraz aktualną ofertą.

Uczelnie w Trójmieście często wychodzą naprzeciw swoim studentom, oferując im wiele udogodnień, takich jak: płatności ratalne, promocje i rożnego rodzaju zniżki, o może nawet w znaczny sposób wpłynąć na wysokość czesnego.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Gdzie studiować na kierunku lekarsko-dentystczynym (niestacjonarne) w Trójmieście?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek lekarsko-dentystycznym (niestacjonarne) w Trójmieście:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

Jak wyglądają studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Gdańsku?

 

1. Dla kogo ten kierunek?

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Trójmieście skierowany jest do wszystkich osób, które chcą związać swoją przyszłość z prężnie rozwijającą się branżą medyczną. W dzisiejszych czasach, piękny uśmiech jest naszą wizytówką i potrafi otworzyć wiele drzwi, dlatego też niezwykle ważna jest regularna kontrola stanu uzębienia oraz podejmowanie ewentualnego leczenia. Tego typu rzeczami zajmują się stomatolodzy, których kształci właśnie ten prestiżowy kierunek.

Idealnymi kandydatami na studia medyczne będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z zakresu nauk medycznych, biologicznych, chemicznych i ścisłych. Dodatkowym atutem będzie powołanie, chęć pomocy innym oraz empatia, które stanowią bardzo istotne cechy w pracy lekarza. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to kierunek lekarsko-dentystyczny będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Trójmieście realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

3. Program studiów i gdzie studiować

Studia medyczne mają się długą i bogatą tradycją akademicką. Współcześnie kierunki związane z medycyną nadal cieszą się dużym zainteresowaniem studentów, którzy wybierają je ze względu na chęć zdobycia wszechstronnego wykształcenia i prestiżowego zawodu lekarza. Biorąc pod uwagę tego typu tendencje, uczelnie w Gdańsku zdecydowały się na wprowadzenie ich do swoich ofert kształcenia. Obecnie kierunek lekarsko-dentystyczny możesz realizować na Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Tematyka zajęć na kierunku lekarsko dentystycznym w Gdańsku będzie bezpośrednio związana z naukami medycznymi, biologicznymi i ścisłymi. Studenci będą mieli okazję rozwinąć swoją wiedzę na temat różnorodnych dziedzin stomatologii i medycyny klinicznej. W trakcie studiów nauczysz się także stawiania prawidłowej diagnozy i wdrażania odpowiedniego leczenia. Ponadto, wszyscy studenci będą musieli odbyć obowiązkowe praktyki studenckie, dzięki którym zdobędą cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

4. Praca po studiach

Studia w Gdańsku wyróżniają się programem w pełni dopasowanym do realiów obecnego rynku pracy, dzięki czemu ich ukończenie daje gwarancje stabilnej pozycji zawodowej. Podobnie jest z kierunkiem lekarsko-dentystycznym, którego absolwenci mają wiele możliwości rozwoju .

Przede wszystkim, po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do zawodu dentysty. Bez problemu znajdziesz zatrudnienie w specjalistycznych szpitalach klinicznych czy prywatnych gabinetach stomatologicznych. Równie ciekawą opcją może być założenie własnej działalności gospodarczej. Absolwenci doskonale radzą sobie jako pracownicy firm farmaceutycznych lub przedstawiciele medyczni. Po ukończeniu jednolitych studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i tym samym rozpocząć działalność naukową.

Uczelnie w Trójmieście mają w swojej ofercie zarówno studia stacjonarne, jak i niestacjonarne. Dotyczy to także kierunku lekarsko-dentystycznego. Forma zaoczna będzie idealnym wyborem dla osób chcących pogodzić naukę z innymi, codziennymi aktywnościami. Wybierając ten rodzaj studiów, musisz pamiętać, że zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

Tematyka zajęć na kierunku lekarsko-dentystycznym w Trójmieście będzie oscylować głównie wokół nauk ścisłych, biologicznych, technicznych i przede wszystkim, medycznych. Studenci będą mieli okazję rozwinąć swoją wiedzę z zakresu ogólnych nauk medycznych, takich jak: chirurgia, onkologia czy pediatria oraz kierunkowych, bezpośrednio związanych ze stomatologią. W programie nauczania znajdzie się wiele interesujących przedmiotów. Oto niektóre z nich:

 • stomatologia dziecięca
 • endodoncja
 • stomatologia zachowawcza
 • ortodoncja
 • onkologia
 • pediatria
 • chirurgia ogólna

 

Oprócz wiedzy teoretycznej, rozwiniesz także bardzo ważne umiejętności praktyczne. Cały piąty rok studiów będzie poświęcony nauczaniu klinicznemu, realizowanemu w klinikach i specjalistycznych szapitach. Dzięki temu zyskasz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe. Co więcej, będziesz miał możliwość rozwijania zdolności językowych na wybranym przez siebie lektoracie. W ofercie przewidziano także liczne zajęcia fakultatywne, koła naukowe czy wymiany studenckie, które pozwolą Ci rozwinąć zainteresowania i wiedzę medyczną.

Ile trwają studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Trójmieście?

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Trójmieście trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie).

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Trójmieście można realizować tylko w trynie jednolitych studiów magisterskich. W praktyce oznacza to brak podziału na studia pierwszego i drugiego stopnia. Ta forma studiów przeznaczona jest dla absolwentów szkół średnich, legitymujących się świadectwem maturalnym, którzy chcieliby zdobyć wyższe wykształcenie medyczne.

W tym przypadku nauka trwa pięć lat i kończy się uzyskaniem tytułu zawodowego lekarza dentysty , który otwiera wiele zawodowych drzwi. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na jednej z dostępnych aplikacji lub zdecydować się na studia doktoranckie.

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat lekarz dentysta

Jaka praca po ukończeniu studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym?

Uczelnie w Gdańsku kształcą doskonałych specjalistów z obszaru różnorodnych dziedzin, którzy bez problemu odnajdują się na współczesnym, wymagającym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku lekarsko-dentystycznego możesz liczyć na wiele interesujących ofert zawodowych.

Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w prywatnych gabinetach stomatologicznych, a także na wybranych oddziałach w szpitalach klinicznych. W tych miejscach będziesz odpowiedzialny za odpowiednią diagnostykę pacjenta oraz opracowywanie właściwego sposobu leczenia. Idealnie odnajdziesz się w zawodzie ortodonty, endodonty lub chirurga szczękowego.

Absolwenci często decydują się na związanie swojej przyszłości z firmami farmaceutycznymi luz z zawodem przedstawiciela medycznego, w którym mogą wykorzystać swoje wszechstronne wykształcenie lekarskie. Równie ciekawą opcją może być praca w specjalistycznych laboratoriach badawczych czy w instytucjach badawczo naukowych, gdzie zostanie doceniona twoja wiedza chemiczna i biologiczna.

Ponadto, po ukończeniu jednolitych studiów magisterskich, dobrym pomysłem będzie kontynuowania nauki na studiach doktoranckich. W takim przypadku możesz rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej i zatrudnienie w specjalistycznych wydawnictwach medycznych, uczelniach wyższych czy czasopismach naukowych. Jako absolwent będziesz gruntownie przygotowany na założenie własnej działalności gospodarczej.

Najczęściej jest to prywatny gabinet stomatologiczny lub ortodontyczny. Co więcej, możesz spróbować swoich sił na arenie międzynarodowej, w czym pomoże Ci znajomość języka obcego na poziomie zaawansowanym. Jak sam widzisz, studia medyczne dają wiele możliwości i tylko od Ciebie zależy, w jaki sposób z nich skorzystasz.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek lekarsko-dentystyczny w Gdańsku?

Studia medyczne cieszą się dużym zainteresowaniem studentów, dlatego też aby dobrze zaprezentować się na tle innych kandydatów powinieneś spełnić kilka istotnych warunków. Najważniejsza kwestią jest zaliczenie egzaminu maturalnego.

 

W procesie rekrutacji na kierunek lekarsko-dentystyczny w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

 

Dodatkowym atutem będą także punkty uzyskane za osiągnięcia w wybranych olimpiadach i konkursach naukowych. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o przestrzeganiu terminów dostarczenia wymaganych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek kierunek lekarsko-dentystyczny:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Gdański Uniwersytet Medyczny (Wydział Lekarski) niestacjonarne studia jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed przystąpieniem do rekrutacji na kierunku lekarsko-dentystycznym w Trójmieście?

Studia medyczne cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem studentów, którym zależy na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy. Jeżeli ty także chciałbyś związać swoją przyszłość z zawodem stomatologa, to kierunek lekarsko-dentystyczny będzie dla ciebie idealnym wyborem. Jednak wcześniej powinieneś zastanowić się nad następującymi kwestiami:

 • Czy w kręgu twoich zainteresowań znajdują się nauki medyczne, ścisłe i biologiczny i chciałbyś związać z nimi swoją zawodową przyszłość?
 • Czy jesteś osobą empatyczną i lubisz pracować z ludźmi?
 • Czy jesteś osobą ambitną, która nie boi się nowych wyzwań i ciężkiej pracy?

 

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to kierunek lekarsko-dentystyczny będzie dla ciebie idealnym wyborem. Pamiętaj jednak, że aby dostać się na upragnione studia medyczne, konieczne będzie spełnienie warunków rekrutacyjnych.

Najważniejszym wyznacznikiem jest zaliczenie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz wybranych przedmiotów dodatkowych, do których najczęściej należą: chemia, biologia lub fizyka. Dodatkowy, atutem, który wyróżni Cię na tle innych kandydatów będą punkty uzyskane za udział w olimpiadach naukowych.

Ponadto, wszyscy kandydaci są zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania harmonogramu ustalonego przez komisję rekrutacyjną. Po pozytywnym przejściu przez Elektroniczną Rejestracje Kandydatów będziesz musiał osobiście dostarczyć niezbędne dokumenty, takie jak: kopia świadectwa maturalnego, zdjęcia legitymacyjne, zaświadczenie od lekarza medycyny pracy oraz podanie o przyjęcie na studia. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące rekrutacji, znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych uczelni.

Jakie opinie mają studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Trójmieście?

Studenci chętnie wybierają kierunek lekarsko-dentystyczny, którego ukończenie daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy. Nic więc dziwnego, że zbiera on wiele pozytywnych opinii.

Tak wypowiada się o nim Julia, studentka czwartego roku:

Nie będą ukrywać, studia medyczne są niezwykle wymagające i trudne. Jednak ogrom satysfakcji i spełnienia, jakie przynosi pomoc innym ludziom wszystko wynagradza. Cieszę się, że zdecydowałam się na studiowanie tego kierunku w Trójmieście, ponieważ miałam dostęp do najlepszych sal wykładowych i warsztatowych oraz pomoc wykwalifikowanej kadry akademickiej.

Kierunki medyczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

cosmetology
farmacja
Rozwiń

Komentarze (0)