Inżynieria nowoczesnych materiałów - Lublin

Inżynieria nowoczesnych materiałów - Lublin

Inżynieria nowoczesnych materiałów - Lublin

Studia w Lublinie

inżynieria nowoczesnych materiałów

Odkryj kierunek inżynieria nowoczesnych materiałów w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Inżynieria nowoczesnych materiałów studia Lublin | woj. lubelskie

Jako że dynamicznie rozwijająca się gospodarka zwiększyła komfort życia znacznej części populacji ludzkiej, coraz więcej gałęzi współczesnego przemysłu dąży do odkrywania i tworzenia nowoczesnych materiałów służących do rozmaitych zastosowań. Materiały oparte o dokonania naukowców z branży nanotechnologicznej oraz biotechnologicznej mogą być wykorzystywane w celu tworzenia bardziej ekologicznych budowli, projektowania funkcjonalniejszej odzieży specjalnego zastosowania, budowania maszyn wykorzystywanych w medycynie i branży farmaceutycznej, a także w branżach laboratoryjnych i ośrodkach naukowych. Studia w Lublinie na kierunku inżynieria nowoczesnych materiałów stanowią odpowiedź na aktualne potrzeby rynku pracy oraz zainteresowanie przyszłych kandydatów na studia, którzy aspirują do miana wybitnych odkrywców.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy podjęcie inżynierii nowoczesnych materiałów będzie dobrą decyzją, to prawdopodobnie chcesz rozpocząć ścieżkę kształcenia w sposób jak najbardziej świadomy i wolny od przypadkowego działania. Kierunki inżynierskie należą do kanonu najbardziej przyszłościowych, ale i trudnych dziedzin kształcenia. Z tego względu powinieneś zastanowić się, czy posiadane przez ciebie zdolności do nauki matematyki, fizyki i chemii są wystarczające do bezproblemowego opanowania skomplikowanych zagadnień kierunkowych. Jeżeli dodatkowo interesujesz się pracą laboratoryjną, kariera naukowca wydaje ci się niezwykle atrakcyjna, a twoją domeną jest podążanie za nowoczesnością, to najprawdopodobniej wybór inżynierii nowoczesnych okaże się strzałem w dziesiątkę.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE JEST KIERUNEK INŻYNIERIA NOWOCZESNYCH MATERIAŁÓW

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria nowoczesnych materiałów w Lublinie?

Aby dostać się na dowolne studia inżynierskie, kandydaci zazwyczaj muszą wykazać się na tyle dobrą znajomością przedmiotów ścisłych, aby pokonać konkurencję podczas egzaminu maturalnego. Inżynieria nowoczesnych materiałów jest kierunkiem popularnym, a więc przyciągającym szerokie grono zainteresowanych.

Jeśli chciałbyś zasilić jedno z miejsc na tych studiach, przygotuj się do zdawania matematyki, fizyki, informatyki oraz języka angielskiego. Zapoznaj się ponadto z regulaminem kształcenia, który znajdziesz na stronie internetowej interesującej cię uczelni – procedury mogą zmieniać się w czasie, a bycie na bieżąco pozwoli ci uniknąć ewentualnych rozczarowań.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Termin rekrutacji I stopnia:
od 01.04.2020
do 13.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 01.04.2020
do 13.08.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W LUBLINIE

nawigacja
Rozwiń

POPULARNE KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE NIESTACJONARNE W LUBLINIE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA NOWOCZESNYCH MATERIAŁÓW?

 

Program studiów i przedmioty

Inżynierskie kierunki studiów w Lublinie możesz podjąć między innymi na tamtejszej Politechnice Lubelskiej. Podobnie jest z inżynierią nowoczesnych materiałów. Jeżeli zdecydujesz się na zgłębianie tej dziedziny nauki, zapewnisz sobie możliwość uzyskania wszechstronnych kompetencji, odnoszących się do:

  • tworzenia
  • funkcji
  • zastosowania poszczególnych materiałów

 

Poznasz sposoby ich wytwarzania z wykorzystaniem owoców pracy współczesnych chemików i fizyków. Pogłębisz swoją świadomość branży chemicznej oraz najważniejszych dziedzin inżynierskich.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INŻYNIERIA NOWOCZESNYCH MATERIAŁÓW LUBLIN STUDIA STACJONARNE

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA NOWOCZESNYCH MATERIAŁÓW?

Wszystkie uczelnie w Lublinie dokładają wszelkich starań, aby wiedza i umiejętności, które są sukcesywnie zgłębiane przez każdego ze studentów, okazały się na tyle pragmatyczne i adekwatne do bieżących potrzeb rynku pracy, żeby absolwenci bez trudu odnaleźli idealną ścieżkę kariery i mogli rozwijać się w wybranym przez siebie aspekcie. Jeżeli ukończysz inżynierię nowoczesnych materiałów, będziesz mógł pomyśleć o zatrudnieniu w:

  • laboratoriach naukowych, w których zajmiesz się testowaniem wytrzymałości i przydatności poszczególnych materiałów
  • przemyśle chemicznym, biotechnologicznym
  • innych branżach, których usługi i działania wpisują się w zakres zainteresowania ukończonego przez ciebie kierunku

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)