Inżynieria nowoczesnych materiałów - Lublin

Inżynieria nowoczesnych materiałów - Lublin

Inżynieria nowoczesnych materiałów - Lublin

Studia w Lublinie

inżynieria nowoczesnych materiałów

Odkryj kierunek inżynieria nowoczesnych materiałów w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

22.07.2022

Inżynieria nowoczesnych materiałów studia Lublin 2022 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Inżynieria nowoczesnych materiałów w Lublinie to studia inżynierskie i magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera i magistra.

Studia na kierunku inżynieria nowoczesnych materiałów w Lublinie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Inżynieria nowoczesnych materiałów - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek inżynieria nowoczesnych materiałów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Inżynieria nowoczesnych materiałów stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria nowoczesnych materiałów w Lublinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku inżynieria nowoczesnych materiałów najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • chemia
 • fizyka
 • fizyka i astronomia
 • język obcy
 • matematyka

 

Aby dostać się na dowolne studia inżynierskie, kandydaci zazwyczaj muszą wykazać się na tyle dobrą znajomością przedmiotów ścisłych, aby pokonać konkurencję podczas egzaminu maturalnego. Inżynieria nowoczesnych materiałów jest kierunkiem popularnym, a więc przyciągającym szerokie grono zainteresowanych.

Jeśli chciałbyś zasilić jedno z miejsc na tych studiach, przygotuj się do zdawania matematyki, fizyki, chemii oraz języka obcego. Zapoznaj się ponadto z regulaminem kształcenia, który znajdziesz na stronie internetowej interesującej cię uczelni – procedury mogą zmieniać się w czasie, a bycie na bieżąco pozwoli ci uniknąć ewentualnych rozczarowań.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria nowoczesnych materiałów w Lublinie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA NOWOCZESNYCH MATERIAŁÓW?

 

Jako że dynamicznie rozwijająca się gospodarka zwiększyła komfort życia znacznej części populacji ludzkiej, coraz więcej gałęzi współczesnego przemysłu dąży do odkrywania i tworzenia nowoczesnych materiałów służących do rozmaitych zastosowań. Materiały oparte o dokonania naukowców z branży nanotechnologicznej oraz biotechnologicznej mogą być wykorzystywane w celu tworzenia bardziej ekologicznych budowli, projektowania funkcjonalniejszej odzieży specjalnego zastosowania, budowania maszyn wykorzystywanych w medycynie i branży farmaceutycznej, a także w branżach laboratoryjnych i ośrodkach naukowych. Studia w Lublinie na kierunku inżynieria nowoczesnych materiałów stanowią odpowiedź na aktualne potrzeby rynku pracy oraz zainteresowanie przyszłych kandydatów na studia, którzy aspirują do miana wybitnych odkrywców.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy podjęcie inżynierii nowoczesnych materiałów będzie dobrą decyzją, to prawdopodobnie chcesz rozpocząć ścieżkę kształcenia w sposób jak najbardziej świadomy i wolny od przypadkowego działania. Kierunki inżynierskie należą do kanonu najbardziej przyszłościowych, ale i trudnych dziedzin kształcenia. Z tego względu powinieneś zastanowić się, czy posiadane przez ciebie zdolności do nauki matematyki, fizyki i chemii są wystarczające do bezproblemowego opanowania skomplikowanych zagadnień kierunkowych. Jeżeli dodatkowo interesujesz się pracą laboratoryjną, kariera naukowca wydaje ci się niezwykle atrakcyjna, a twoją domeną jest podążanie za nowoczesnością, to najprawdopodobniej wybór inżynierii nowoczesnych okaże się strzałem w dziesiątkę.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria nowoczesnych materiałów możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria nowoczesnych materiałów w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień natomiast to studia magisterskie, które trwają 1,5 roku. 

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.  Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Inżynierskie kierunki studiów w Lublinie możesz podjąć między innymi na tamtejszej Politechnice Lubelskiej. Podobnie jest z inżynierią nowoczesnych materiałów. Jeżeli zdecydujesz się na zgłębianie tej dziedziny nauki, zapewnisz sobie możliwość uzyskania wszechstronnych kompetencji, odnoszących się do:

 • tworzenia
 • funkcji
 • zastosowania poszczególnych materiałów

 

Poznasz sposoby ich wytwarzania z wykorzystaniem owoców pracy współczesnych chemików i fizyków. Pogłębisz swoją świadomość branży chemicznej oraz najważniejszych dziedzin inżynierskich.

Ile trwają studia na kierunku inżynieria nowoczesnych materiałów w Lublinie?

Studia na kierunku Inżynieria nowoczesnych materiałów w Lublinie, trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Inżynieria nowoczesnych materiałów w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA NOWOCZESNYCH MATERIAŁÓW?

Wszystkie uczelnie w Lublinie dokładają wszelkich starań, aby wiedza i umiejętności, które są sukcesywnie zgłębiane przez każdego ze studentów, okazały się na tyle pragmatyczne i adekwatne do bieżących potrzeb rynku pracy, żeby absolwenci bez trudu odnaleźli idealną ścieżkę kariery i mogli rozwijać się w wybranym przez siebie aspekcie. Jeżeli ukończysz inżynierię nowoczesnych materiałów, będziesz mógł pomyśleć o zatrudnieniu w:

 • laboratoriach naukowych, w których zajmiesz się testowaniem wytrzymałości i przydatności poszczególnych materiałów
 • przemyśle chemicznym, biotechnologicznym
 • innych branżach, których usługi i działania wpisują się w zakres zainteresowania ukończonego przez ciebie kierunku

Gdzie studiować na kierunku inżynieria nowoczesnych materiałów w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria nowoczesnych materiałów w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Uczelnie w Lublinie - kierunek inżynieria nowoczesnych materiałów:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek inżynieria nowoczesnych materiałów w Lublinie?

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria nowoczesnych materiałów Lublin studia stacjonarne

Kierunki inżynierskie i techniczne w Lublinie

nawigacja
Rozwiń

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)