Sport w Rzeszowie

Sport w Rzeszowie

studia w Rzeszowie sport na uczelniach

Studia w Rzeszowie. Sport na uczelniach

Rzeszów sportem żyje i widać to na każdym kroku. Powstają nowe hale sportowe, boiska i coraz więcej chętnych z tych miejsc aktywnie korzysta. Studia w Rzeszowie to świetna okazja do poprawy kondycji naszego umysłu, a także świetna okazja do poprawy naszej kondycji fizycznej.

Na dwóch kółkach zdecydowanie lepiej jest poruszać się po zakorkowanym mieście. Nie tylko szybciej, ale i zdrowiej. Rzeszów, jako jedno z pierwszych miast w Polsce, postawił na system roweru miejskiego. W dwudziestu stacjach, po zarejestrowaniu w Internecie i za niewielką opłatą można wypożyczyć jednoślad. Łącznie jest ich w mieście sto, a już planowane jest powiększenie ich ilości. Warto dodać także, że w mieście przybywa ścieżek rowerowych, a jedna z ciekawszych przebiega przez bulwar nad Wisłokiem.

Ale dwa kółka to nie wszystko. Dziesięć minut spacerem od Rynku usytuowany jest park, w którym można wspinać się na linach. Można wybrać kilka tras o zróżnicowanym poziomie trudności.

Jeśli nie macie jeszcze konkretnych, rekreacyjnych planów i chcecie dobrze się namyślić, to warto odwiedzić Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tutaj czekają na Was liczne atrakcje. Możecie pływać na czterech krytych basenach, a w cieplejszym okresie, na jednym otwartym. Do Waszej dyspozycji jest także hala tenisowa, składająca się, między innymi z dwóch zadaszonych kortów, o akrylowej nawierzchni. Jeśli chcecie pojeździć na deskorolce, bądź rolkach i wywijać ewolucje niczym Tony Hawk, to warto odwiedzić skatepark, jeden z najnowocześniejszych w naszym kraju. W jego skład wchodzi jedenaście przeszkód o różnym stopniu trudności, w tym tzw. podwójny suchy basen, jedyny taki w Europie. Można korzystać z niego przez cały rok, o dowolnej porze. Jakie jeszcze dyscypliny można uprawiać w tym miejscu? Koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badminton.

Dla tych, którzy lubią chodzić i wędrować, także znajdzie się ciekawa propozycja. Rzeszów i okolice posiada wiele szlaków turystycznych, do których należą, między innymi: Dookoła Rzeszowa (szlak żółty), Śladami gen. Sikorskiego (szlak zielony), Śladami płk Lisa- Kuli (szlak czerwony), Szlak Nizinny (szlak niebieski). Ponadto, w mieście znajduje się Podziemna Trasa Turystyczna, czyli połączony zespół dawnych, miejskich piwnic, o długości 369 metrów.

Ponadto, na żądnych ruchu i aktywności czekają miejsca, takie jak: tory kartingowe, lodowisko oraz hale i boiska, na których można uprawiać: zapasy, futsal, rugby, piłkę nożną, łucznictwo, czy nawet futbol amerykański.

 

Jan Jarmuż

Komentarze (0)