Koszty utrzymania w Gorzowie Wielkopolskim

Koszty utrzymania w Gorzowie Wielkopolskim

Koszty utrzymania w Gorzowie Wielkopolskim

 

Koszty utrzymania na studiach w Gorzowie Wielkopolskim

Gorzów Wielkopolski to jedno z najtańszych miast studenckich w Polsce. Jeśli będziesz żył oszczędnie, nie nadszarpnie zbytnio Twojego budżetu - wystarczy Ci 750 złotych miesięcznie.

Mieszkanie w akademiku to chyba największa atrakcja studiowania. Jednocześnie jest to najtańsza opcja na zamieszkanie w Gorzowie. Za pokój, w zależności od tego z jaką liczbą osób będziesz go dzielił, zapłacisz w granicach od 212 do 332 złotych. Wokół będziesz miał pełno znajomych, którzy z pewnością pouczą się z Tobą do sesji, pożyczą notatki, a wieczorem zrelaksują przy piwie. Jeśli jednak uważasz, że akademik nie jest odpowiednią opcją dla Ciebie, możesz rozważyć stancję. Za pokój zapłacisz 400-600 złotych. Mając do dyspozycji większą sumę pieniędzy, wynajmij kawalerkę. Koszty zaczynają się już od 500 złotych, a będziesz miał gwarancję, że nie zabraknie Ci ciszy i spokoju podczas nauki.

Zastanawiasz się ile pieniędzy będziesz musiał przeznaczyć na wyżywienie? W gorzowskiej stołówce zapłacisz za dwudaniowy obiad 12 złotych, więc jeśli będziesz rozsądnie gospodarował pieniędzmi, miesięcznie nie będzie Ci potrzebne więcej niż 500 złotych.

Do poruszania się po mieście, najlepiej będzie wybrać komunikację miejską. Za jeden przejazd zapłacimy 1,50. Warto zainwestować w bilet miesięczny, który kosztuje 46 złotych i pozwala nam na przejazd wszystkimi liniami.

Jak spędzić wolny czas w Gorzowie Wielkopolskim? Świetnym pomysłem jest wybranie się do kina. Za bilet zapłacisz od 15 złotych w górę. Jeśli jednak jesteś większym miłośnikiem teatru, koniecznie wybierz się ja jeden ze spektakli wystawianych w gorzowskim teatrze. Bilety można dostać już za 30 złotych. Jeśli masz do wydania większą sumę pieniędzy, zbierz znajomych i wybierzcie się razem do escape roomu. To świetna rozrywka, która pobudzi Wasze szare komórki do pracy. Za godzinną zabawę zapłacisz około 100 złotych. Miłośnicy aktywnej formy wypoczynku, mogą również wybrać się na basen. Godzina pływania to koszt około 7 złotych.

 
 
Karolina Stępień

Komentarze (0)