Pracodawcy w Łodzi

Pracodawcy w Łodzi

Pracodawcy w Łodzi

Pracodawcy w Łodzi. Poznaj wiodące łódzkie firmy

„U prząśniczki siedzą jak anioł dzieweczki, przędą sobie przędą jedwabne niteczki…” – tymi słowami zaczyna się „Prząśniczka”, pochodzący z XIX wieku hejnał Łodzi, która w dalszym ciągu kojarzona jest głównie z przemysłem włókienniczym. Obecnie tytuł jednego z największych na świecie ośrodków przemysłu tekstylnego, którym Łódź cieszyła się jeszcze w XX wieku, funkcjonuje jedynie w odniesieniu do historii. Chociaż w mieście swoje siedziby nadal ma wiele przedsiębiorstw odzieżowych, między innymi Próchnik, Redan S.A., Monnari Trade, Hexeline i Zakłady Tekstylno-Konfekcyjne Teofilów, to niezmiernie trudno o stwierdzenie, że miasto Tuwima jest włókienniczą potęgą.

Jak zatem zaczynałby się hymn Łodzi stworzony w XXI wieku? Być może: „Przy komputerach siedzą jak trusie informatycy, klikają sobie klikają w przyciski swoich myszy”. Ten obrazek, choć żartobliwy, bardzo dobrze ukazuje kierunek, w jakim rozwija się współczesna Łódź. To właśnie rozwój nowych technologii i branże z nimi związane, napędzają tutejszą gospodarkę. Położenie w centrum Polski a także Europy oraz stała rozbudowa infrastruktury (nowe  autostrady, modernizacja połączenia kolejowego z Warszawą, rozwój lotniska Łódź-Lublinek, przebudowa dworca Łódź-Fabryczna) sprawia natomiast, że swoje siedziby chętnie zakładają tu firmy logistyczne. Raben Polska, DB Schenker, DHL Express Poland, DSV Solutions, Hatrans Logistics, Rossmann SDP czy Spedimex – absolwenci logistyki i transportu mają zatem w czym wybierać.
Wraz z początkiem kwietnia swoje centrum badawczo-rozwojowe w Łodzi otworzył światowy potentat rozwiązań IT – Oberthur Technologies. – Do końca roku firma zatrudni stu inżynierów z branży informatycznej – mówi prezes centrum, Adam Fedorowicz. Kto znajdzie zatrudnienie we francuskiej firmie? Pasjonaci - programiści, testerzy, architekci oraz analitycy funkcjonalni, interesujący się branżą telekomunikacyjną i branżą płatności. W Łodzi swoje biura chętnie otwierają firmy informatyczne, między innymi przez wzgląd na obecność wielu uczelni, które kształcą przyszłych informatyków. AMG.net, Accenture, EMCC Software, Comarch, LSI Software, TomTom czy Mobica – to tylko niektóre firmy IT, które na dobre zadomowiły się w Łodzi. Bezrobocie wśród informatyków jest ujemne, dlatego studenci łódzkich uczelni ukierunkowani na tę branżę, nie będą mogli narzekać na brak miejsc pracy.
Osoby z wykształceniem wyższym i znajomością języka - najlepiej mniej popularnego - chętnie zatrudniane są przez firmy z sektora BPO (Business Process Outsourcing), które zajmują się świadczeniem określonych procesów na rzecz innych przedsiębiorstw w obszarze m.in. księgowości, finansów, obsługi klienta, IT czy HR. W Łodzi swoje oddziały posiada Southwestern BPO, Infosys BPO Poland czy Xerox. W Łódzkim Regionalnym Parku Naukowo-Technologicznym BioNanoPark zatrudnienie znajdą absolwenci biotechnologii, a w B/S/H, Indesit Company i Hutchinson Polska (firmach specjalizujących się w produkcji sprzętu AGD) - kierownicy produkcji, inżynierowie procesu, inżynierowie produkcji czy też inżynierowie ds. jakości produktu.
A jakie Łódź ma plany na przyszłość? W 2014 roku podpisano porozumienie w sprawie utworzenia Łódzkiego Klastra Gamedev. To związek firm produkujących gry komputerowe, wideo i aplikacje mobilne, które w ramach projektu Gamedev, będą współpracowały z Urzędem Miasta, Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego i niektórymi łódzkimi uczelniami wyższymi. Na 2016 rok przewidziane jest powstanie w Łodzi Centrum Gier. Najbardziej solidnym fundamentem, na którym można budować Łódzkie Centrum Gier są studenci i kadra Instytutu Informatyki Politechniki Łódzkiej. PŁ jako pierwsza w Polsce kształci w zakresie technologii gier i symulacji komputerowych. 
 

ABB

Ponad 150 miejsc pracy w Łodzi i Aleksandrowie Łódzkim! ABB jest liderem wśród producentów technologii dla energetyki i automatyki, zatrudniamy ponad 140 000 osób w ponad 100 krajach. Nasze urządzenia pomagają zwiększać pojemność mocy, efektywniej przesyłać energię i podnosić niezawodność całego łańcucha energetycznego. pomagamy też optymalizować produkcję, zwiększając produktywność i bezpieczeństwo.

Jesteśmy jednym z największych na świecie producentów transformatorów dystrybucyjnych, transformatorów mocy oraz elementów izolacyjnych do transformatorów mocy. w zakładach w Aleksandrowie Łódzkim powstają energooszczędne i wysokoefektywne silniki elektryczne najwyższej klasy oraz napędy średnich napięć, przekształtniki dla ekologicznego transportu szynowego i przetwornice dla farm wiatrowych. Produkty z Łodzi i Aleksandrowa Łódzkiego są sprzedawane do niemal wszystkich krajów świata.

 

Accenture jest globalną firmą świadczącą usługi z zakresu konsultingu, nowoczesnych technologii i outsourcingu. Współpracuje z największymi i najbardziej rozpoznawalnymi firmami, wspierające je w procesie transformacji biznesowej, poprzez pięć filarów swojej działalności: Strategy, Consulting, Digital, Technology oraz Operations. Strona internetowa firmy to www.accenture.com.

W Accenture Łódź Delivery Center zatrudniamy entuzjastów technologii, programistów i analityków systemu. To miejsce dla osób poszukujących pełnej wyzwań kariery w IT oraz dostępu do szkoleń, wiedzy i narzędzi programistycznych na poziomie, jaki może zaoferować tylko duża firma. Globalny zasięg Accenture daje niepowtarzalną możliwość pracy w międzynarodowym środowisku, dla klientów z całego świata i z wykorzystaniem najważniejszych i najnowszych rozwiązań IT.
 

Barry Callebaut w Polsce jest częścią międzynarodowej grupy, będącej światowym liderem w produkcji wysokiej jakości produktów z kakao i czekolady. Grupa posiada ponad 53 nowoczesnych zakładów produkcyjnych na całym świecie, sprzedaje swoje produkty w ponad 100 krajach oraz zatrudnia ponad 9 tysięcy osób. Fabryka Barry Callebaut w Łodzi powstała w 1995 roku. Polski oddział jest jednym z najszybciej rozwijających się w całej grupie Barry Callebaut zarówno pod względem zatrudnienia jak i realizowanych inwestycji.

Nowoczesne Centrum Usług Wspólnych w Łodzi, jest integralną częścią i głównym wsparciem Naszej Grupy Barry Callebaut. Poprzez dynamiczny i efektywny rozwój łączy działania transakcyjne w krajach całej Europy oraz wielu funkcji globalnych, w takich obszarach jak: Finanse, IM/IT, Master Data, Obsługa Klienta oraz Logistyka.

więcej>


BSH

Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o. o. jest spółką-córką globalnego koncernu BSH Hausgeräte GmbH, będącego częścią grupy Robert Bosch. Firma BSH jest liderem branży AGD w Europie i należy do ścisłej czołówki w tej branży w Polsce. Koncern BSH działa od 1967 roku i w czterdziestu dwóch fabrykach oraz siedemdziesięciu oddziałach na całym świecie zatrudnia  ponad 53 000 pracowników.
 
Polska spółka BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego posiada w Polsce cztery fabryki, osiem centrów usług wspólnych oraz centralne biuro w Warszawie. W Łodzi produkowane są pralki, zmywarki, suszarki do ubrań tak znanych marek jak Bosch i Siemens, natomiast w Rzeszowie wytwarzane jest drobne AGD wiodącej na polskim rynku marki Zelmer. Ponadto do BSH należy dostępna również w Polsce luksusowa marka urządzeń gospodarstwa domowego Gaggenau.
 
 

CLARIANT

Clariant to pochodzący ze Szwajcarii światowy lider w branży wyspecjalizowanych produktów chemicznych dla przemysłu. Ważna są dla nas innowacje – posiadamy ponad 7 tys. patentów, na działalność badawczo-rozwojową przeznaczamy rocznie ponad 200 mln franków szwajcarskich.

W Polsce działamy od 25 lat - w Gdańsku, Warszawie, Łodzi i Konstantynowie Łódzkim, gdzie znajduje się jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów produkujący koncentraty barwiące. W 2013 roku otworzyliśmy w Łodzi Centrum Usług Wspólnych, które wspiera oddziały firmy na kilku kontynentach.

więcej>


CORNING

CORNING OPTICAL COMMUNICATIONS jest światowym liderem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. W Polsce działamy od 2001r., obecnie jesteśmy największym zakładem produkującym kable światłowodowe oraz osprzęt telekomunikacyjny w Europie i zatrudniamy ponad 1500 osób. Poszukujemy pełnych pasji tworzenia, zdolnych osób z wykształceniem technicznym. W naszej firmie stawiamy na rozwój pracowników i talenty. Oferujemy najlepsze warunki do rozwoju kariery zawodowej, zainteresowań oraz dostęp do najnowszych technologii.

więcej>


DELL

Firma DELL została założona przez Michaela Della w 1984 roku w Austin w stanie Teksas. Zasłynęła z wdrożenia bezpośredniego modelu sprzedaży, który omijał pośredników w drodze komputera z fabryki do Klienta. Jest także pionierem sprzedaży przez Internet – każdy może stworzyć dopasowany do swoich potrzeb komputer, od komponentów wewnętrznych zaczynając, a na kolorze obudowy kończąc, po czym śledzić etapy produkcji i dostawy. Codziennie ponad 5 milionów klientów rozmawia z firmą przez telefon, osobiście, za pośrednictwem strony internetowej oraz przez media społecznościowe. Ponad 90 tysięcy pracowników na całym świecie wykorzystuje zdobytą w ten sposób wiedzę w pracy nad rozwiązaniami, które pomagają użytkownikom indywidualnym, firmom i organizacjom sprostać codziennym wyzwaniom.
 
Zakład produkcyjny w Łodzi to najnowocześniejsza jednostka w strukturach firmy DELL, która jest wzorem do naśladowania dla całego sektora IT – zarówno pod względem jakości produkcji, szybkości realizacji zamówień i optymalizacji kosztów, jak i minimalizacji wpływu na środowisko naturalne.
 

FUJITSU

Fujitsu Technology Solutions jest największym dostawcą infrastruktury informatycznej, obecnym na wszystkich najważniejszych rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz w Indiach. Wśród naszych klientów znajdują się zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe oraz średnie firmy. Fujitsu GDC w Łodzi rozpoczęło swoją działalność na początku 2009 roku. Świadczymy usługi w zakresie pierwszego, drugiego i trzeciego poziomu wsparcia IT, stale rozwijając naszą działalność. Częścią naszej pracy jest administrowanie infrastrukturą klienta, w której skład wchodzą m.in. serwery, bazy danych, systemy operacyjne – te zadania pełnią inżynierowie z linii biznesowej Remote Infrastructure Management.  W ramach działu Badań i Rozwoju (ang. Research and Development) nasi programiści tworzą dedykowane rozwiązaniom sprzętowym i rozwiązaniom IT w chmurze (eng. cloud computing) oprogramowanie dla produktów Fujitsu. W Łodzi mieści się również EMEIA Finance Services, część Fujitsu świadcząca usługi z zakresu finansów i rachunkowości dla innych jednostek firmy. W chwili obecnej w naszym biurze w Łodzi pracuje ponad 1400 pracowników. Szybkie tempo wzrostu jest związane ze stale poszerzającą się liczbą klientów.

więcej>


HARTMANN

To firma o bogatej, długoletniej tradycji. To historia ludzi i idei. Firma cały czas nosi imię swojego założyciela. Obecnie Paul Hartmann ma swoje filie w 34 krajach i zatrudnia ok. 10.200 pracowników na całym świecie. Główną siedzibą firmy jest nadal Heidenheim.
 
Historia PAUL HARTMANN Polska Sp. z o.o. rozpoczęła się w 1993 r. Obecnie zatrudniamy ponad dwustu pracowników. Oferujemy na rynku polskim produkty wybrane z bogatego asortymentu grupy HARTMANN. Posiadamy również własny zakład produkcyjny, wytwarzający opaski elastyczne. Poprzez stały dialog z naszymi klientami, dążymy do jak najlepszego zaspokojenia ich potrzeb. 
 

HUTCHINSON

Grupa Hutchinson jest światowym liderem produkcji elastomerów w branży samochodowej, przemysłowej, lotniczej i produktów powszechnego użytku. Od ponad 160 lat projektujemy i wytwarzamy produkty stanowiące bazę komfortu i bezpieczeństwa każdego człowieka na ziemi, w powietrzu i na morzu. Nasze wiodące produkty to systemy uszczelek karoseryjnych i precyzyjnych, elementy antywibracyjne oraz systemy transmisji płynów i przenoszenia napędów.

Jesteśmy chemiczną gałęzią Grupy TOTAL, zatrudniamy ponad 38 000 ludzi w 23 krajach. W czterech łódzkich oddziałach pracę znalazło już ponad 2500 osób – teraz czekamy na Ciebie!

więcej>


INDESIT

Indesit Company Polska to jeden z największych producentów elektrycznego sprzętu AGD w Polsce. W Polsce, po przejęciu Indesit Company, Grupa Whirlpool ma trzy centra produkcyjne (we Wrocławiu, Łodzi i Radomsku). Oprócz tego w Polsce zlokalizowana jest część komercyjna i korporacyjna firmy. W Warszawie działa centrum Sprzedaży i marketingu oraz Logistyka, Finanse, HR, IT. W Łodzi oprócz działów produkcyjnych, funkcjonuje również centrum Rozliczeniowo – księgowe, Serwis, Zakupy, HR, oraz inne działy wspierające produkcję.

więcej>


INFOSYS POLAND

Infosys Poland is a leading provider of outsourcing, consulting and services and one of the biggest employers from the business services sector in Poland. The company is the subsidiary of Infosys Limited –a worldwide provider of integrated business and technology consulting, outsourcing and IT services and a giant in the global outsourcing market. The Polish unit employs over 2,400 highly qualified professionals, providing BPO and ITO services for clients from all over the world in over 20 languages. Infosys Poland is one of the largest foreign investors and a leading employer in the Lodz region. Lodz Delivery Center’s key areas of specialization include tax management, Master Data Management, Finance & Accounting, Sourcing & Procurement services, business transformation projects and risk management. Infosys Poland is one of the Founding Members of ABSL, the largest professional organization in the region of Central and Eastern Europe associating companies from the business services sector.

więcej>


JTI POLSKA

JTI Polska jest częścią Japan Tobacco International, wiodącego międzynarodowego koncernu tytoniowego z siedzibą w Szwajcarii. Grupa zatrudnia 26 000 osób w 367 biurach, 26 fabrykach i 9 ośrodkach badawczo-rozwojowych na całym świecie. JTI sprzedaje swoje produkty w 120 krajach, a należące do niej marki znajdują się wśród najlepiej rozpoznawalnych światowych marek tytoniowych.

Siedziba i Fabryka JTI Polska mieszczą się w Starym Gostkowie (powiat poddębicki), a Biuro Zarządu i struktura sprzedażowa wraz z licznymi działami wspierającymi zlokalizowane są w Warszawie.

więcej>


MBANK

mBank od lat jest synonimem innowacyjnych rozwiązań w bankowości. Byliśmy pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce, a dziś wyznaczamy kierunek rozwoju bankowości mobilnej i online. Jesteśmy jedną z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce, od 24 lat notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Stawiamy na kreatywne rozwiązania i z pełnym zaangażowaniem szukamy nowych inspiracji w otaczającym nas świecie. Patrzymy w przyszłość – nie chcemy odtwarzać rzeczywistości, ale ją kreować. Myślimy klientem, oferując przejrzyste i intuicyjne rozwiązania. Upraszczamy i optymalizujemy procesy, aby działać sprawnie i szybko. Tworzymy klimat wspierający innowacje i pozwalający pracownikom realizować ich kreatywny potencjał.

więcej>


NORDEA

Nordea Bank AB S.A. Oddział w Polsce jest reprezentuje w Polsce największą skandynawską instytucję finansową - Grupę Nordea. Świadczymy usługi finansowe związane ze wsparciem procesów dla skandynawskich jednostek biznesowych oraz  kompleksowe rozwiązania z zakresu IT. W naszych biurach w Łodzi i Trójmieście pracuje łącznie ponad 1500 pracowników o różnym profilu zawodowym oraz doświadczeniu.

Naszą główną wartością są ludzie i umiejętność pracy zespołowej. Do współpracy zapraszamy kandydatów, dla których będzie to pierwsza praca, jak również takich, którzy mogą pochwalić się doświadczeniem zawodowym w bankowości lub finansach. Ważna jest dla nas komunikatywna znajomość języka angielskiego, umiejętność szybkiego uczenia się i motywacja do pracy w międzynarodowym środowisku. Oprócz pracowników pełnoetatowych zatrudniamy także stażystów, którzy często po ukończonym stażu otrzymują propozycję stałego zatrudnienia. Gwarantujemy naszym pracownikom stabilne zatrudnienie, pracę w atmosferze wzajemnego zaufania i możliwość podwyższania kwalifikacji.

więcej>

 


PROCTER & GAMBLE

Procter & Gamble jest jedną z największych na świecie firm z branży FMCG. Nasze marki (m.in. Pampers, Gillette, Pantene, Olay, Blend-a-med, Oral-B, Ariel) trafiają do ponad 4 miliardów konsumentów na całym świecie.
 
P&G znane jest na świecie jako „kuźnia” talentów i liderów biznesu. Mamy za sobą ponad 170 lat tradycji i doświadczenia, którym dzielimy się każdego dnia z naszymi pracownikami. W regionie łódzkim posiadamy trzy fabryki. Dwie Fabryki w Łodzi: największa na świecie fabryka ostrzy i maszynek do golenia (jednorazowych, Sensor, Venus Breeze, Venus&Olay) oraz fabryka produkująca uchwyty do Mach3, Venus i Fusion. Fabryka w Aleksandrowie Łódzkim to fabryka kosmetyków do pielęgnacji skóry m.in. kremów Olay. Co roku w okresie od lutego do czerwca prowadzimy rekrutację na płatne praktyki letnie (głównie inżynieryjne). Dodatkowo w ciągu roku na naszej stronie internetowej www.ce.experience.pg mogą pojawiać się inne oferty praktyk oraz pracy stałej.
 

PKO BANK POLSKI

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego, a także jest jedną z wiodących grup finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Nasz Bank powstał z myślą o klientach indywidualnych, jednak obecnie jest także głównym partnerem małych i średnich przedsiębiorstw, dużych korporacji oraz instytucji rządowych i samorządowych.

W warunkach zmienności gospodarczej i rosnącej konkurencji PKO Bank Polski regularnie osiąga wysokie wyniki przy konserwatywnym podejściu do ryzyka. Zwiększa wartość dla akcjonariuszy, kładąc nacisk na nowoczesne rozwiązania technologiczne, atrakcyjne produkty i wysoką jakość obsługi. Zajmując na rynku wysoką pozycję pod względem osiągnięć biznesowych oraz wyników finansowych, PKO Bank Polski wyznacza kierunki rozwoju bankowości w Polsce.

więcej>

 


ROSSMANN

Założyciel naszej firmy, Dirk Rossmann, otworzył pierwszą własną i jednocześnie pierwszą samoobsługowa drogerię w Niemczech w 1972 roku. 20 lat później powstał w Łodzi, przy słynnej ulicy Piotrkowskiej, pierwszy Rossmann w Polsce. Dziś mamy ponad 1.140 drogerii, 675 tys. klientów dziennie, stworzyliśmy 16 tys. miejsc pracy.

Wiele razy Polacy wybrali Rossmanna swoją ulubioną drogerią. Od konkurencji wyróżnia nas szeroka oferta i to na „każdą kieszeń”. Przyjazna obsługa i świetne lokalizacje - to nasze kolejne atuty.Szukamy studentów do pracy w naszym Centrum Technologicznym. Jeśli jesteś kreatywny, nie boisz się wyzwań, chcesz mieć szansę na łączenie pracy ze studiami - ta praca jest dla Ciebie.

więcej>

 


SONOCO

Nasz zespół tworzą ludzie w różnym wieku, z różnymi zainteresowaniami, o różnej narodowości i kulturze. Dla nas najważniejsi są ludzie z pomysłami i innowacyjnym podejściem, którzy będą podzielać nasze zaangażowanie. Pracując w Sonoco możesz zdobywać nie tylko cenne doświadczenie zawodowe, ale również przeżyć wspaniałą przygodę w miłej atmosferze. 
Poszukujemy studentów III, IV i V roku studiów oraz absolwentów Wyższych uczelni, zarówno Politechniki jak i Uniwersytetu. 
Jeżeli chcesz poznać procesy technologiczne i inżynieryjne na produkcji, standardy jakościowe, logistyczne oraz bezpieczeństwa lub interesuje Cię praca w dziale planowania, zakupach, finansach, IT lub innych działach – zapraszamy do Nas.

 


TOMTOM

TomTom to globalny lider w dziedzinie map i nawigacji, który oferuje również sportowe zegarki GPS, a także najnowocześniejsze rozwiązania do zarządzania flotą samochodową oraz rozwiązania oparte na funkcjach lokalizacji. Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie podróżują i podejmują decyzje korzystając z rozwiązań TomTom. Firma opiera się na czterech liniach biznesowych: Konsumenckiej, Motoryzacyjnej, Licencyjnej i Telematycznej.
TomTom został założony w 1991 roku, a główna siedziba mieści się w Amsterdamie. Obecnie  firma zatrudnia ponad 4000 pracowników na całym świecie, a biura TomTom są rozlokowane w 37 krajach. Łódzki oddział firmy jest trzecim największym biurem TomTom na świecie. Polska spółka zatrudnia ponad 600 osób i wciąż dynamicznie się rozwija, czego dowodem jest budowa drugiego budynku przy ulicy Żeromskiego 94 w Łodzi.

 


WIELTON

WIELTON S.A., z siedzibą w Wieluniu to spółka z polskim kapitałem. Należymy do światowej czołówki producentów naczep, przyczep i zabudów na samochody ciężarowe. Współpracujemy z takimi potentatami przemysłu motoryzacyjnego jak MAN, VOLVO, SCANIA, MERCEDES, DAF, RENAULT, IVECO. W 2014 roku wyprodukowaliśmy ponad 6310 szt. produktów. Nasze produkty można spotkać jeżdżąc po drogach całego świata, także tak egzotycznych krajów jak Turkmenistan w Azji Środkowej, Burkina Faso w Afryce czy Nowa Kaledonia w Melanezji (w okolicy Australii). W 2013 roku otrzymaliśmy od Ministerstwa Gospodarki wyróżnienie „Orzeł eksportu”, przyznawane przedsiębiorstwom najprężniej rozwijającym sprzedaż za granicą. Posiadamy cztery spółki zależne: w Rosji, na Ukrainie, na Białorusi i we Włoszech. 

więcej>

 

 

 

 

Komentarze (0)