Kierunek lekarski w Warszawie - terminy rekrutacji

Kierunek lekarski w Warszawie - terminy rekrutacji

Kierunek lekarski w Warszawie - terminy rekrutacji


Terminy rekrutacji na uczelniach 2024/2025

Uczelnie

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Uczelnia Łazarskiego w Warszawie Uczelnia Łazarskiego w Warszawie stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 22.04.2024
do 30.09.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 22.04.2024
do 30.09.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 22.04.2024
do 30.09.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 22.04.2024
do 30.09.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 07.06.2024
do 11.07.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 07.06.2024
do 11.07.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 07.06.2024
do 11.07.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 07.06.2024
do 22.09.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Uniwersytet Warszawski Uniwersytet Warszawski stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 06.06.2024
do 10.07.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 06.06.2024 Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 06.06.2024 Termin rekrutacji II stopnia:od 06.06.2024 Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Warszawski Uniwersytet Medyczny Warszawski Uniwersytet Medyczny stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 08.05.2024
do 11.07.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 08.05.2024
do 23.08.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 08.05.2024
do 19.08.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 08.05.2024
do 23.08.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie Termin rekrutacji I stopnia: Termin rekrutacji II stopnia: Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Harmonogram rekrutacji +

Studia na kierunku lekarskim zawsze cieszą się bardzo dużą popularnością wśród absolwentów szkół średnich. Warto pamiętać jednak, że szansę na dostanie się na nie mają wyłącznie jedynie najlepsi kandydaci. Ich rejestracja w internetowym systemie rekrutacyjnym odbywa się już w maju. Do połowy lipca mają oni czas, by uzupełnić wszystkie niezbędne dane, które potrzebne będą podczas postępowania kwalifikacyjnego.

Na ogół rekrutacja na studia na kilka etapów. Pierwszy z nich odbywa się mniej więcej w połowie lipca. To wtedy także kandydaci na studia na kierunek lekarski w Warszawie dowiadują się, czy zostali przyjęci. Trzeba mieć świadomość, że to, czy kandydaci dostaną się na wymarzony kierunek, zależy tylko i wyłącznie od wyników, jakie uzyskają podczas egzaminów dojrzałości. Uczelnie w Warszawie dbają o jak najwyższe standardy nauczania, więc podczas pierwszego etapu rekrutacji dostaną się na nie najlepsi kandydaci.

Jeżeli nie zakwalifikowałeś się na studia w pierwszym etapie rekrutacji, nie musisz od razu się zamartwiać. Bardzo często jest tak, że uczelnie w Warszawie przygotowują jeszcze jeden, dodatkowy termin rekrutacji, który odbywa się na przełomie sierpnia oraz września (jeśli są jeszcze wolne miejsca). Wtedy szansę na znalezienie się na listach osób przyjętych ma dodatkowa pula osób.

Dokumenty rekrutacyjne +

Każda uczelnia samodzielnie ustala pakiet dokumentów, które jako pierwsze będziesz musiał dostarczyć do dziekanatu. Powinny one na ogół znajdować się w opisanej, papierowej teczce. Pamiętaj, by nie zaniedbać tego ważnego etapu, ponieważ twoja opieszałość może sprawić, że mimo wstępnej kwalifikacji, zostałeś skreślony z listy osób przyjętych. Pośród takich dokumentów muszą się na ogół znaleźć:

  • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
  • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
  • aktualna fotografia;
  • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
  • różnego rodzaju podpisane umowy.

Zorientuj się, jakie dokumenty musisz dostarczyć w pierwszej kolejności, ponieważ ich brak w systemie uczelni oznaczać będzie rezygnację ze studiów. W przypadku studiów medycznych bardzo ważną rolę odgrywa również uzyskanie zaświadczenia od lekarza medycyny pracy, który potwierdzi twoją zdolność do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu.

Opłaty rekrutacyjne +

Rekrutacja na studia na kierunek lekarski w Warszawie wiąże się na ogół z uiszczeniem opłaty rekrutacyjnej. Przyszli studenci dokonują jej za pośrednictwem płatności elektronicznych lub przelewu bankowego, który mogą wykonać internetowo lub na poczcie. Pamiętaj, że liczy się data zaksięgowania przelewu i to ona wyznaczać będzie czas jego dokonania. Zrób ją odpowiednio wcześnie, by mieć pewność, że twoja kandydatura zostanie rozważona. Taka opłata rekrutacyjna waha się na ogół w przedziale od 85 do 100 zł. Nie zapomnij także o tym, by dowód wpłaty dostarczyć do dziekanatu danej uczelni w Warszawie.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Nikogo nie trzeba przekonywać, że studia na kierunku lekarskim w Warszawie są wyjątkowo elitarne i dostają się na nie wyłącznie najlepsi. W przypadku rekrutacji na ten kierunek żaden z przedmiotów nie jest przypadkowy. Jeżeli myślisz poważnie o rozpoczęciu studiów na kierunku lekarskim, to swoje przygotowania do matury powinieneś zacząć już dziś. W kręgu twoich zainteresowań powinny się znaleźć przede wszystkim przedmioty ścisłe – matematyka, biologia, chemia, fizyka lub fizyka i astronomia (wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni). Pamiętaj, by wybrane przez siebie przedmioty zdawać na poziomie rozszerzonym.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych jest indywidualną sprawą każdego ośrodka akademickiego. Wyniki, jakie kandydaci uzyskają podczas egzaminów maturalnych, stanowią pewnego rodzaju punkt wyjścia. Liczy się przede wszystkim to, jak ich sytuacja będzie wyglądać po przeliczeniu. Przelicznik uwzględnia przede wszystkim poziom, na jakim wybrane przedmioty były zdawane. W zależności od poziomu, liczba punktów jest odpowiednio mnożona.

Olimpiady oraz konkursy +

Rekrutacja na większość kierunków w Polsce wiąże się nie tylko z wynikami maturalnymi. Ciekawą alternatywą może być udział w różnego rodzaju olimpiadach oraz konkursach. To propozycja dla najbardziej ambitnych kandydatów, ponieważ ich wiedza oraz umiejętności powinny wykraczać poza mury szkoły średniej. Studia na kierunku lekarskim są bardzo wymagające już na poziomie rekrutacji, więc udział w takim prestiżowym konkursie na pewno pozytywnie wpłynie na twoją sytuację rekrutacyjną.

  • Olimpiada Matematyczna;
  • Olimpiada Biologiczna;
  • Olimpiada Chemiczna;
  • czy Olimpiada Lingwistyki Matematycznej.

Pamiętaj, że wzięcie udziału w olimpiadzie nie zwalania cię z obowiązku przystąpienia do egzaminów maturalnych.

Komentarze (0)