Kierunek lekarsko-dentystyczny studia jednolite magisterskie - Lublin

Kierunek lekarsko-dentystyczny studia jednolite magisterskie - Lublin

Kierunek lekarsko-dentystyczny studia jednolite magisterskie - Lublin

Studia jednolite w Lublinie

kierunek lekarsko-dentystyczny

Odkryj kierunek lekarsko-dentystyczny w Lublinie i sprawdź, gdzie możesz studiować

16.12.2022

Kierunek lekarsko-dentystyczny studia jednolite magisterskie Lublin 2023 | woj. lubelskie

Studia na kierunku lekarsko - dentystycznym w Lublinie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek lekarsko-dentystyczny

W procesie rekrutacji na studia na kierunku lekarsko - dentystycznym najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • matematyka

 

Aby dostać się na studia medyczne na kierunku lekarsko-dentystycznym, należy udowodnić dobrą znajomość zagadnień przyrodniczych, bez których dalsza nauka i późniejsze doskonalenie zawodowe prawdopodobnie byłoby znacznie utrudnione.

Zatem dobrze przygotuj się do następujących przedmiotów maturalnych, najlepiej na poziomie rozszerzonym: matematyki, biologii, chemii oraz fizyki. Sprawdź aktualne procedury kwalifikacyjne na stronie internetowej wybranej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNYM?

 

Podczas gdy zdrowy i estetyczny uśmiech przestał być domeną wyłącznie najwybitniejszych, hollywoodzkich gwiazd kina, na całym świecie powstało wiele gabinetów stomatologicznych, dostępnych dla każdego „przeciętnego Kowalskiego”. Nikogo nie powinno dziwić szerokie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych stomatologów, dzięki którym branża ta może się nieustannie rozwijać. Myśląc o podjęciu kierunku lekarsko-dentystycznego, warto zadać sobie pytanie: czy są to studia dla mnie?

Tak, jeżeli:

 • Jesteś empatycznym miłośnikiem biologii, chemii i fizyki,
 • posiadasz dobrze rozwinięte zdolności manualne i wrodzoną precyzję,
 • interesują cię nauki medyczne, a przede wszystkim te związane ze stomatologią.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku lekarsko - dentystycznym możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku lekarsko - dentystycznym w Lublinie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Jeżeli rozważasz rozpoczęcie kształcenia na kierunku lekarsko-dentystycznym, powinieneś zdawać sobie sprawę, że program kształcenia, jaki posiadają medyczne kierunki studiów w Lublinie, jest niezwykle rozbudowany i wymagający dużego zaangażowania. Studenci tego prestiżowego kierunku uczą się ludzkiej fizjologii i anatomii, a także podstaw innych nauk medycznych w celu zrozumienia funkcjonowania ludzkiego organizmu. Podczas zajęć praktycznych:

 • będziesz sukcesywnie doskonalił umiejętności przeprowadzania zabiegów stomatologicznych, zwiększając przy tym precyzję i zdolności manualne
 • poznasz najważniejsze zasady etyki lekarzy stomatologów
 • poznasz warsztat pracy ortodontów i chirurgów szczękowych
 • zyskasz wiedzę na temat higieny podczas pracy z pacjentami

Ile trwają studia jednolite magisterskie na kierunku lekarsko-dentystycznym w Lublinie?

Studia na kierunku lekarsko - dentystycznym w Lublinie trwają 5 lat (studia jednolite).

Niektóre studia medyczne wymagają od studentów specjalnego, długotrwałego przygotowania, aby mogli oni w sposób profesjonalny wziąć odpowiedzialność za swoich przyszłych pacjentów. Dlatego uczelnie w Lublinie, które oferują takie kierunki, proponują kandydatom studia jednolite magisterskie. Na ukończenie kierunku lekarsko-dentystycznego poświęcisz pięć lat. Po pozytywnym przejściu przez dziesięć semestrów kształcenia, przystąpisz do obrony pracy dyplomowej, a następnie rozpoczniesz aktywność zawodową.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNYM?

Prawdopodobnie znaczna większość świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich poważnie zastanawia się nad perspektywami zawodowymi, jakie dadzą im dane kierunki. Gdzie będziesz mógł pracować, jeśli ukończysz studia w Lublinie na kierunku lekarsko-dentystycznym? Przede wszystkim w prywatnych i publicznych gabinetach stomatologicznych, ortodontycznych, czy tych związanych z chirurgią szczękową. Ponadto zyskasz możliwość założenia własnego gabinetu, a także podjęcia zatrudnienia w:

 • jednostkach naukowo-badawczych
 • laboratoriach testujących wytrzymałość materiałów stomatologicznych
 • przedsiębiorstwach związanych z handlem i dystrybucją sprzętów dentystycznych

 

Ze względu na szeroki zakres możliwości, zyskasz szansę na wybranie najodpowiedniejszej dla siebie opcji.

Gdzie studiować na kierunku lekarsko - dentystycznym (studia jednolite) w Lublinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek lekarsko - dentystyczny (studia jednolite) w Lublinie

 • Uniwersytet Medyczny w Lublinie

 

Komentarze (0)