PODOLOGIA

Studia we Wrocławiu

podologia

Odkryj studia podologia we Wrocławiu  i sprawdź, gdzie możesz studiować

Podologia studia Wrocław - specjalność / ścieżka kształcenia

Podologia to nowoczesna propozycja kształcenia, która doskonale wpisuje się w oczekiwania współczesnego rynku pracy. Ponieważ społeczeństwo szybko się starzeje, rynek pracy musi się do tego dostosować. Specjaliści, którzy są wykształceni w zakresie wspomagania leczenia, pielęgnacji, usuwania defektów kończyn dolnych, są poszukiwani.

Program kształcenia tworzony jest w kompleksowy sposób. Studenci mają okazję poznać obsługę specjalistycznego sprzętu: doboru, frezów, frezarek i narzędzi podologiczno-chirurgicznych. Zapoznają się z takimi zagadnieniami, jak: pękająca pięta, grzybice, pleśnie, choroby płytki paznokciowej, cukrzyca-stopa cukrzycowa, halluks, wrastające paznokcie, a także uczą się wtedy postępować, poznają profilaktykę, zgłębiają metody wspomagania leczenia i pielęgnacji.

Absolwenci mają bardzo wiele możliwości zatrudniania. Zajmują się przede wszystkim pielęgnacją kończyn dolnych i uwzględniają przy tym ćwiczenia ruchowe, które modelują kończyny dolne i odciążają bolesne miejsca. Diagnozują choroby stóp. Wykonują zabiegi podologiczne na stopach cukrzycowych, z hiperkeratozą, modzelami, nagnotkami, wrastającymi paznokciami.

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest specjalność / ścieżka kształcenia PODOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

Komentarze (0)