Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Nie ulega wątpliwości, że za sprawą odpowiedzialnego funkcjonowania służb mundurowych, a w szczególności policji, pozytywnie wpływa na porządek publiczny, eliminację zachowań zagrażających, a co za tym idzie, bezpieczeństwo społeczeństwa. Specjalność policyjna powstała, aby odpowiedzieć na zainteresowanie przyszłych kandydatów podjęciem pracy w policji oraz zgłębienia wiedzy na temat specyfiki pracy organów ścigania.
Program kształcenia będzie wyróżniał charakter interdyscyplinarny, bowiem w trakcie nauki zetkniesz się z zagadnieniami prawniczymi, poznasz podstawy psychologii, które wprowadzą cię w tajniki skutecznej negocjacji policyjnej, zgłębisz zasady bezpiecznego używania broni palnej, uprzednio zaznajamiając się z jej budową.
Oczywistą, acz nie jedyną drogą zawodową absolwentów specjalności policyjnej jest rozpoczęcie pracy w policji. Możliwe stanie się również podjęcie zatrudnienia w wojskowości, straży granicznej, celnej, więziennictwie, wojskowości, innych służbach mundurowych i firmach ochroniarskich.