TRANSPORT MORSKI

Studia w Trójmieście

transport morski

Odkryj studia transport morski w Trójmieście i sprawdź gdzie możesz studiować

Transport morski studiaGdańsk | Gdynia | Sopot - specjalność / ścieżka kształcenia

Sukcesywny rozwój transportu morskiego, jaki miał miejsce na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, znacząco wpłynął na ukształtowanie obecnego stanu światowej gospodarki. Nie bez powodu dostęp do morza, a co za tym idzie, możliwość korzystania z wygodnych szlaków handlowych, był atutem strategicznych państw świata. Obecnie transport morski jest jedną z propozycji kształcenia, dzięki którym możliwe jest zdobycie eksperckiej wiedzy i umiejętności, szczególnie cenionych na rynku pracy.

Podejmując transport morski, wybierasz kształcenie na wysokim poziomie. Dowiesz się nieco o budowie i stateczności statku, zgłębisz morską łączność, podstawy meteorologii, oceanografii i nawigacji, opanujesz sposób działania i programowania urządzeń nawigacyjnych, a ponadto zyskasz szeroką wiedzę okrętową.

Stanowiska dostępne dla absolwentów tej ścieżki kształcenia to między innymi: oficer na statkach morskiej floty handlowej, przedsiębiorca zajmujący się gospodarką morską, właściciel firmy opartej na założeniach logistycznych i transportowych obszarów morskich lub pracownik wybranych jednostek administracyjnych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest specjalność / ścieżka kształcenia TRANSPORT MORSKI

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Morski w Gdyni

Uniwersytet Morski w Gdyni

Jednostka prowadząca

Nawigacja stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Komentarze (0)