Współczesny rozwój technologii, postępująca informatyzacja oraz mechanizacja sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie inteligentnych technologii we własnych mieszkaniach oraz domostwach. Między innymi dlatego systemy inteligentnego budynku cieszą się dużą popularnością wśród przyszłych kandydatów chcących zdobyć wszechstronne wykształcenie.
Zanim zasłużysz na miano eksperta do spraw systemów inteligentnego budynku, będziesz musiał ugruntować wiedzę i zdobyć odpowiednie umiejętności praktyczne, aby wywiązywać się z odpowiedzialnych zobowiązań zawodowych w sposób prawidłowy. Nauczysz się podstaw inżynierii środowiska, elektroniki, poznasz fizykę budowli, zgłębisz wiedzę na temat programowania oraz integracji systemów zarządzania w elektrooszczędnych budynkach.
Co będziesz mógł robić po ukończeniu systemów inteligentnego budynku? Podejmiesz pracę w przedsiębiorstwach budowlanych, jednostkach konstrukcyjnych, planistycznych oraz administracyjnych. Dzięki interdyscyplinarnym kompetencjom zwiążesz przyszłość z karierą elektryka, podejmiesz współpracę z podwykonawcami branż pokrewnych lub założysz własną działalność gospodarczą.