Biotechnologia ekologiczna

Biotechnologia ekologiczna

Biotechnologia ekologiczna

Biotechnologia ekologiczna

Ochrona środowiska dziś cieszy się coraz większą popularnością wśród absolwentów szkół średnich. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, jak ważne jest nasze podejście do planety i zaopiekowanie się jej zasobami naturalnymi. Jeśli i tobie kwestie z tym związane nie są obce, możesz śmiało wybrać ochronę środowiska. Sprawdź, jakie przedmioty cię czekają.

Jednym z nich jest przykładowo biotechnologia ekologiczna. Celem zajęć jest zapoznanie studentów z systemowym podejściem oraz możliwością zastosowania biotechnologii ekologicznych w gospodarce wodnej dla osiągnięcia celów Ramowej Dyrektywy Wodnej UE oraz innych dyrektyw środowiskowych.

Poza tym studenci nauczą się, jak wygląda prawidłowe diagnozowanie stanu ekosystemów wodnych i podejmowanie adekwatnych działań dla poprawy ich stanu ekologicznego. Studenci posiadają pakiet rozbudowanych umiejętności - wyjaśniają przyczyny zaburzeń krążenia wody i pierwiastków biogenicznych w ekosystemach, opisują mechanizmy decydujące o alokacji puli pierwiastków biogenicznych w ekosystemie czy  postępują zgodnie z etyką ekologiczną.

idź do kierunku OCHRONA ŚRODOWISKA STUDIA ŁÓDŹ

w Łodzi - zasady rekrutacji

Komentarze (0)