Studia na kierunkach budownictwo i transport na Wydziale Inżynierii Lądowej PK

Studia na kierunkach budownictwo i transport na Wydziale Inżynierii Lądowej PK

Studia Kraków - Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

02.06.2022

Studia na kierunkach budownictwo i transport na Wydziale Inżynierii Lądowej PK

Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej kształci na kierunkach Budownictwo i Transport. Ukończenie studiów gwarantuje szybkie podjęcie dobrze płatnej pracy zawodowej.1)

Wydział IL jest największym wydziałem Politechniki Krakowskiej. 75 lat tradycji, uznani naukowcy, akredytacje wysokiej jakości kształcenia, liczne wyróżnienia nowoczesne akredytowane laboratoria i zadowoleni absolwenci, to coś, co przyciąga kolejnych kandydatów na studia.

W 2022 roku Polska Komisja Akredytacyjna przyznała dla kierunku Budownictwo na WIL PK certyfikat doskonałości kształcenia w kategorii Partner dla rozwoju – doskonałość we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Z pewnością przyczyniły się do tego stypendia fundowane, które Wydział uzyskał dzięki porozumieniom z firmami, a co ułatwia studentom start w pracy zawodowej poprzez comiesięczne wsparcie finansowe podczas studiów i gwarancję zatrudnienia po ich zakończeniu.

W Rankingu Wydziałów Budownictwa miesięcznika Builder, który powstał na podstawie aktywności studentów poszczególnych wydziałów budownictwa w programie edukacyjnym „Builder for the Future” Wydział Inżynierii Lądowej w 2020 r. zajął 2 miejsce! Dla studentów Wydziału oznacza to budowanie relacji branżowej i nieocenione wsparcie w budowaniu kariery zawodowej. Natomiast w Rankingu Szkół Wyższych 2021 magazynu Perspektywy Wydział IL znalazł się w czołówce kształcenia przyszłych inżynierów w dziedzinie transportu i został 2gą w kolejności w Polsce uczelnią, którą opuszczają absolwenci świetnie przygotowani do pracy.

Od roku akad. 2022/2023 kierunek Budownictwo i Transport będzie prowadzony w języku ukraińskim. Jest to nowatorska formuła, jedyna taka oferta nauczania technicznego na poziomie wyższym w Polsce. Studia te są dla kandydatów – uchodźców z Ukrainy, uciekających przed wojną.

1/ Badania losów absolwentów Biura Karier Politechniki Krakowskiej dot. absolwentów PK z roku 2020 po 6 miesiącach od ukończenia studiów, opublikowanych w lipcu 2021 r. (https://tinyurl.com/3caa3pme

Link do stoiska rekrutacyjnego: http://www.wil.pk.edu.pl/rekrutacja/

Link do studiów w języku ukraińskim: https://tinyurl.com/5cmz7dbn

Link do You Tuba: https://tinyurl.com/485cj8fu

Link do Fb: Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej | Facebook

 

Komentarze (0)