Politechnika Morska w Szczecinie. Zgłoś się do MEWy!

Politechnika Morska w Szczecinie. Zgłoś się do MEWy!

Studia Szczecin - Politechnika Morska w Szczecinie

17.02.2023

Politechnika Morska w Szczecinie. Zgłoś się do MEWy!

Już tylko kilka dni pozostało do wzięcia udziału w offshorowym konkursie, organizowanym przez Politechnikę Morską i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. To już trzecia edycja wizjonerskiej MEWy.

 

Czym są MEWy?

MEWy to konkurs o zasięgu międzynarodowym, którego celem jest popularyzacja zagadnień związanych z pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych. Konkurs, którego hasłem przewodnim są: „Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych”, skierowany jest do uczniów, studentów i doktorantów, a jego regulamin pozwala na nadsyłanie zarówno prac indywidualnych, jak i zespołowych.

 

Zadanie konkursowe

Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprezentować własne spojrzenie na szeroko rozumianą wizję rozwoju morskiej energetyki wiatrowej oraz inne sposoby pozyskiwania tzw. zielonej energii. Co ważne, regulamin konkursu daje uczestnikom dość dużą dowolność, a nadsyłane projekty mogą rozpatrywać zagadnienie na wiele rozmaitych sposobów. Do tematu można podejść między innymi: od strony logistyki, budowy, projektowania farm wiatrowych i fotowoltaicznych, po problemy ekologiczne, informatyczne, czy szeroko rozumianej biologii morza.

 

Jak wziąć udział w konkursie?

Projekty konkursowe mogą być opracowywane indywidualnie, bądź zespołowo. Konkurs podzielony jest na kilka etapów, z których pierwszy zakłada nadesłanie pracy w formie prezentacji (max. 10 slajdów lub 10 minut). Do drugiego etapu, polegającego na prezentacji pomysłów, zostanie zakwalifikowanych 10 projektów. Uczniowie mogą wybrać język prezentacji (polski lub angielski), natomiast studenci i doktoranci zobligowani są do przedstawienia projektu w języku angielskim.

 

Nagrody

Na zwycięzców konkursu czekają cenne nagrody. W kategorii studentów i doktorantów łączna suma nagród wynosi 14000 złotych: 8000 złotych za zdobycie pierwszego miejsca, 4000 złotych za zajęcie drugiego miejsca oraz 2000 złotych za trzecią lokatę. Ponadto, pulę nagród uzupełnia wycieczka na farmę wiatrową Arkona na Morzu Bałtyckim, a także płatne staże Ocean Winds i szkolenie specjalistyczne Windhunter Academy.

Na zwycięzców wśród uczniów czekają nagrody rzeczowe. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma smartfon OPPO Reno 7 lite 5G/256 GB oraz głośnik JBL GO3. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma nagrodę w postaci smartwatcha Huawei Watch GT3 Pro46 mm Sport i głośnika JBL GO3, natomiast osoba, która stanie na trzecim miejscu podium otrzyma słuchawki Samsung Galaxy Buds2. Oprócz tego, do zdobycia są także wirtualne indeksy Politechniki Morskiej.

 

Nadsyłanie prac konkursowych

Prace konkursowe należy nadsyłać na adres: konkurs@pm.szczecin.pl, do 19 lutego.

Więcej szczegółowych informacji można odnaleźć na stronie internetowej Politechniki Morskiej w Szczecinie: pm.szczecin.pl

Komentarze (0)