Osoby z dyplomem PW na liście najwyżej opłacalnych absolwentów uczelni technicznych w Polsce!

Osoby z dyplomem PW na liście najwyżej opłacalnych absolwentów uczelni technicznych w Polsce!

Studia Warszawa - Politechnika Warszawska

07.04.2023

Osoby z dyplomem PW na liście najwyżej opłacalnych absolwentów uczelni technicznych w Polsce!

Jeśli marzysz o tytule inżyniera bądź magistra inżyniera to z pewnością rozważasz studia na uczelni akademickiej o profilu technicznym. W Warszawie Politechnika oferuje bogaty wybór kierunków studiów, każdy znajdzie tu coś dla siebie!
Ogólnopolskie Badania Wynagrodzenia za rok 2022 opublikowały ubiegłoroczne wyniki. Czy wiesz, że osoby z dyplomem Politechniki Warszawskiej znalazły się na liście najwyżej opłacalnych absolwentów uczelni technicznych w Polsce? W badaniach uwzględniono uczniów, którzy zakończyli studia  pierwszego i drugiego poziomu. W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń 2022 roku udział wzięło ponad 101 tysięcy osób, w ich skład wchodziło:
74% osób zamieszkujących miasta posiadające powyżej 100 tys. mieszkańców,
59% osób powyżej 35 roku życia,
74% osób z wykształceniem wyższym. 
Twórcy zestawienia podkreslają, że jednym z czynników wpływających na wyniki badań jest prestiż ukończonej uczelni i miejsce zatrudnienia. Warszawa jest stolicą państwa, zarówno jak i stolicą niemal wszystkch większych pracodawców i korporacji, dlatego warto jest podjąć się rekrutacji właśnie w tym mieście. Znalezienie dobrze płatnej pracy zaraz po studiach w Warszawie będzie zdecydowanie łatwiejsze, niż w innych, mniejszych miastach. 
Absolwenci PW, według Ogólnopolskich Badań Wynagrodzeń za rok 2022, zarabiają średnio 8 695 zł brutto miesięcznie. Stanowi to:
108,7% zarobków absolwentów najlepszych uniwersytetów, 
109,3% zarobków absolwentów Politechniki Łódzkiej
108,7% zarobków absolwentów Politechniki Wrocławskiej. 

Komentarze (0)