Nowe współprace Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Nowe współprace Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Studia Katowice i woj. śląskie - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

18.04.2023

Nowe współprace Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach 

13 kwietnia w budynku Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach podpisano umowy o współpracę z nowymi szkołami partnerskimi. W ich skład weszły cztery nowe placówki, w tym: Technikum nr 13 w Radzionkowie, Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu, Medyczna Szkoła Policealna Województwa Śląskiego im. prof. A. Cieszyńskiego w Zabrzu oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich.

UEK dba o relacje międzyuczelniane i międzyszkolne. Pragnie jak najlepiej przygotować potencjalnych kandydatów rekrutacji na studia w Katowicach do studenckich realiów oraz poszerzać ich ścieżkę edukacyjną na etapie szkolnictwa średniego.

Prorektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Sławomir Smyczek podpisał umowy, reprezentując UEK. Podczas wydarzenia głos zabrali dyrektorki szkół: Iwona Maślerz, Joanna Siwczyk, Ewa Mann oraz wicedyrektorka Joanna Wróbel. Najważniejszym celem ów współpracy ma być międzyludzka wymiana doświadczeń. Wspomniano o wybitnym systemie nauczania, w skład którego wchodzi bogata oferta kierunków studiów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz o wysoce wykwalifikowana kadra. Zwrócono uwagę na to, jak istotny jest dla młodego człowieka kontakt ze środowiskiem akademickim.

Nie mogło obyć się bez odwiedzin! Mury UEK wypełniły się szkolnymi przedstawicielami poszczególnych jednostek edukacyjnych. Uczniowie mieli możliwość zwiedzić kampus Uniwersytetu, przewodnikami tej wycieczki byli członkowie organizacji studenckiej Paneuropa. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi uczeń-student, potencjalni kandydaci mogli dowiedzieć się od starszych kolegów, jak wygląda akademickie życie oraz zadać im pytania, dotyczące rekrutacji na studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Dodatkowa atrakcją były wykłady, za pośrednictwem których licealiści mogli przenieść się w akademicką rzeczywistość. Wykład „Nowoczesne technologie w logistyce” poprowadziła poprowadziła mgr Monika Kamińska z Katedry Logistyki Ekonomicznej, natomiast "Cuda Public Relations" został zaprezentowany przez dr Anna Losa z Katedry Projektowania i Analizy Komunikacji.

Komentarze (0)