Politechnika Rzeszowska zaprasza na Konferencję Prawa Lotniczego i Kosmicznego oraz Technologii

Politechnika Rzeszowska zaprasza na Konferencję Prawa Lotniczego i Kosmicznego oraz Technologii

Studia Rzeszów - Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

18.04.2023

Politechnika Rzeszowska zaprasza na Konferencję Prawa Lotniczego i Kosmicznego oraz Technologii

Tegoroczna edycja Międzynarodowej Konferencji Lotniczego i Kosmicznego oraz Technologii rozpocznie się już 20 kwietnia. Tematem przewodnim będzie: „Konflikt na Ukrainie w świetle międzynarodowego prawa lotniczego i kosmicznego. Organizatorami wydarzenia są: Katedra Awioniki i Sterowania Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, Zakład Prawa Międzynarodowego i Prawa Europejskiego Instytutu Nauk Prawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego i Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Rzeszów.

Celem konferencji jest wymiana poglądów przedstawicieli naukowego środowiska ze specjalistami w branży lotniczej i lotniczej oraz praktykantami na temat wojny w Ukrainie. Harmonogram wydarzenia obejmuje trzy bloki tematyczne w zatytułowane: suwerenność państwa w przestrzeni powietrznej w sytuacji konfliktu zbrojnego, przestrzeń kosmiczna w aspekcie cywilnym i militarnym oraz wykorzystywanie systemów bezzałogowych na potrzeby cywilne i militarne.

Rzeszów to nie tylko stolica województwa podkarpackiego. To przede wszystkim miasto studentów i nowoczesnego biznesu! Obszar rzeszowski znany jest z prężnie działającego przemysłu lotniczego – „Dolina Lotnicza”. Koncentruje on liczne przedsiębiorstwa, ośrodki szkoleniowe i badawcze. Studia w Rzeszowie otworzą przed tobą wiele możliwości i ułatwią znalezienie pracy w fachu po ukończeniu edukacji!

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza oferuje kandydatom ponad trzydzieści różnorodnych kierunków studiów. Największą popularnością cieszy się jednak Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa, to na nim szkolą się przyszli piloci lotnictwa cywilnego! PRz jest jedyną w kraju uczelnią, prowadzącą specjalność „pilotaż”.

Jeżeli interesujesz się lotnictwem lub kosmonautyką – dobrze trafiłeś! Zapoznaj się z ofertą edukacyjną uczelni, przystąp do nadchodzącej rekrutacji na studia na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza i spełnij swoje marzenie o zostaniu pilotem!

Komentarze (0)