Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na UWM w Olsztynie

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na UWM w Olsztynie

Advertisement

Studia Olsztyn - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

21.04.2023

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na UWM w Olsztynie

14 kwietnia odbyły się 46. eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Do sprawdzianu wiedzy zasiedli potencjalni kandydaci na studia w Olsztynie i nie tylko. Łącznie udział w wydarzeniu wzięło stu czterdziestu uczniów z woj. warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, pomorsko-kujawskiego i mazowieckiego.  

Eliminacje okręgowe odbyły się w siedmiu blokach tematycznych: weterynaria, mechanizacja rolnictwa, agrobiznes, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, leśnictwo i architektura krajobrazu. 
Olimpiadę rozpoczyna test z wiedzy teoretycznej w wybranym bloku tematycznym. Arkusz składa się z 60 pytań, uczestnicy mają 60 minut na ich rozwiązanie. Następnym etapem jest test praktyczny. Ten z kolei składa się z trzech szczegółowych zadań, takich jak np.: określenie jakości siana na stanowisku i wskazanie, z jakich roślin się składa, podaćnie maści koni albo składu mieszanki paszowej, obliczenie, ile kwiatów potrzeba do obsadzenia podanej rabaty czy też rozpoznanie 10 z 30 podanych roślin ozdobnych, wymienie ich nazwy i zastosowania.
Otrzymanie tytułu laureata Olimpiady jest równoważne z otrzymaniem "złotego biletu", otwierającego przed kandydatami rekrutacji na studia w Olsztynie furtkę do niejednej uczelni. Każdy finalista konkursu bez problemu dostanie się na studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
Dodatkowo laureaci szczebla okręgowego zostaną zwolnieni z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodach odpowiadających zakresom tematycznym konkursu. Udział w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to z pewnością gra warta świeczki!

Komentarze (0)