Kwietniowy Dzień Otwarty na Uniwersytecie Warszawskim

Kwietniowy Dzień Otwarty na Uniwersytecie Warszawskim

Studia Warszawa - Uniwersytet Warszawski

24.04.2023

Kwietniowy Dzień Otwarty na Uniwersytecie Warszawskim

W ubiegłą sobotę - 22 kwietnia w godzinach 10:00-16:00 odbył się Dzień Otwarty na Uniwersytecie Warszawskim. Potencjalni kandydaci na studia w Warszawie spotkali się z kadrą oraz studentami uczelni na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Podczas wydarzenia maturzyści zapoznali się z korzyściami płynącymi ze studiowania na UW.
Na kandydatów czekały liczne stoiska, przy których mogli porozmawiać z kadrą oraz przedstawicielami studenckich kół naukowych i organizacji. Wykładowcy przybliżyli uczniom ofertę kierunków studiów Uniwersytetu Warszawskiego, z kolei starsi koledzy i koleżanki podzielili się kulisami studiowania w stolicy. 
Niemal każdy wydział, katedra oraz kierunek posiadał własne stoisko informacyjne. Łącznie było ich sześćdziesiąt! Każdy znalazł tu coś dla siebie. Uczestnicy dowiedzieli się m.in., jak wyglądają międzykulturowe studia filologiczne, w czym specjalizuje się Wydział "Artes Liberales" oraz jakie kierunki mogą podjąć na Wydziale Medycznym. 
Dużą popularnością cieszyło się również stoisko Biura ds. Rekrutacji, przy którym odwiedzający mogli zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi tegorocznej rekrutacji na studia na Uniwersytecie Warszawskim. Dzień Otwarty UW rozwiał wszelkie wątpliwości licealistów i wyposażył ich w przydatną wiedzę, która ułatwi im podjęcie decyzji dotyczącej wyboru ścieżki kształcenia. 
Nie obyło się bez dodatkowych atrakcji! Uczniowie mogli wziąć udział w sportowych i artystycznych zajęciach oraz prezentacjach zaplanowanych przez Akademicki Związek Sportowy, Chór Akademicki, Zespół Pieśni i Tańca „Warszawianka” oraz Teatr Hybrydy.

 

Komentarze (0)