Studenci WUM wśród grona stypendystów Ministra Zdrowia

Studenci WUM wśród grona stypendystów Ministra Zdrowia

Studia Warszawa - Warszawski Uniwersytet Medyczny

26.04.2023

Studenci WUM wśród grona stypendystów Ministra Zdrowia

Co roku Minister Zdrowia przyznaje wybitnym studentom stypendium za znaczące osiągnięcia naukowe lub sportowe. Wśród czterdziestu siedmiu tegorocznych stypendystów znalazło się aż dwunastu studentów WUM. To ogromne wyróżnienie zarówno dla studentów, jak i dla uczelni. 
Laureatami stypendium mogą zostać m.in.:
  • autorzy lub współautorzy monografii naukowej lub jej rozdziału, 
  • autorzy artykułów naukowych opublikowanych w czasopismach naukowych lub recenzowanych materiałach z konferencji międzynarodowych
  • osoby biorące udział w projekcie badawczym o wysokim poziomie innowacyjności. 
Marzy ci się stypendium Ministra Zdrowia, interesujesz się medycyną i chcesz podjąć studia w Warszawie? Jeżeli na wszystkie powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco - nie zwlekaj - zapoznaj się z ofertą kierunków studiów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz przystąp do nadchodzącej rekrutacji na studia na uczelni. Zrób krok w stronę lepszej przyszłości!
W tym roku o przyznanie stypendiów od Ministra walczyło 129 interesariuszy. Spośród wszystkich zgłoszeń wyłoniono 47 najlepszych studentów uczelni medycznych. Wśród stypendystów znalazło się dwunastu przedstawicieli WUM. 
Studenci musieli złożyć wniosek do 21 października ubiegłego roku. Przewidziano, że wnioski o przyznanie stypendium będą rozpatrywane w terminie do dnia 30 kwietnia 2023, jednakże w praktyce nastąpiło to znacznie wcześniej. 22 kwietnia odbyło się oficjalne wręczenie dyplomów. Minister uhonorował wszystkich stypendystów osobiście, zapraszając ich do siedziby ministerstwa.

Komentarze (0)