Majowe Drzwi Otwarte na Uniwersytecie Wrocławskim

Majowe Drzwi Otwarte na Uniwersytecie Wrocławskim

Studia Wrocław - Uniwersytet Wrocławski

28.04.2023

Majowe Drzwi Otwarte na Uniwersytecie Wrocławskim 

Rekrutacja na studia na Uniwersytet Wrocławski rusza już w Dzień Dziecka, czyli za trzydzieści cztery dni! Ci niezdecydowani mają zaledwie nieco ponad miesiąc na podjęcie decyzji. Jeśli nadal wahasz się nad wyborem kierunku studiów zachęcamy do wzięcia udziału w nadchodzących Drzwiach Otwartych poszczególnych instytutów i wydziałów uczelni.

Cykl wydziałowych dni otwartych rozpoczął się 25 marca i potrwa do 20 czerwca - nawet spóźnialscy będą mieli okazję zapoznać się z kierunkami studiów, realizowanymi na Uniwersytecie Wrocławskim. Wiedzcie, że jest w czym wybierać, wszakże uczelnia oferuje aż 90 różnorodnych ścieżek kształcenia!
5 maja o wasze popołudnie zadba Instytut Filologii Romańskiej. Już o 14:00 rozpocznie się spotkanie informacyjne dotyczące nowego kierunku studiów magisterskich: studia romanistyczne – grupy francuska i hiszpańska, w formie hybrydowej. Stacjonarie spotkamy się w sali 2.2, na pierwszym piętrze budynku Instytutu Filologii Romańskiej, zdalnie na platformie Teams. 
Wydarzenie podzielone jest na dwie części. Pierwsza będzie miała charakter informacyjny i potrwa godzinę, podczas drugiej dr hab. Witold Ucherek wygłosi wykład „O początkach mowy”.
Instytut Nauk o Informacji i Mediach zaprosi chętnych w swe progi już 12 i 19 maja. Pierwsze spotkanie odbędzie się zdalnie na platformie Teams, podczas niego referat dotyczący książek dla młodzieży - young adult i new adult - wygłosi mgr Sylwii Marciniak.
19 maja spotkamy się już stacjonarnie w sali 104 budynku INIM. Spotkanie rozpocznie wykład dr Artura Ogurka, dotyczący "Własność intelektualna w Internecie". Następnie absolwenci szkół średnich zostaną oprowadzeni po budynku Instytutu. O godzinie 12.00 nastąpi prezentacja kierunku: publikowanie cyfrowe i sieciowe, poprowadzi ją dr Renatę Aleksandrowicz, a o kierunku: informacja naukowa i bibliotekoznawstwo opowie dr Annę Lubińską.
Wszystkich zainteresowanych studiami we Wrocławie zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniach! Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej uczelni

Komentarze (0)