Uniwersytet Medyczny w Łodzi przedłuża rekrutację do Summer School!

Uniwersytet Medyczny w Łodzi przedłuża rekrutację do Summer School!

Studia Łódź - Uniwersytet Medyczny w Łodzi

09.05.2023

Uniwersytet Medyczny w Łodzi przedłuża rekrutację do Summer School!

Do 16 maja można zgłaszać kandydatury do tegorocznej edycji Summer School – darmowego obozu naukowego, organizowanego przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Summer School, czyli Letnia Szkoła Uniwersytetu Medycznego to projekt edukacyjny kierowany do maturzystów i laureatów oraz finalistów licealnych olimpiad przedmiotowych. Przedłużona rekrutacja wyłoni czterdziestkę najzdolniejszych, którzy przez tydzień uczestniczyć będą w licznych warsztatach, przygotowanych przez studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych uczelni, a także w wycieczkach po najciekawszych miejscach Łodzi.

 

Jak wziąć udział?

Do projektu Summer School mogą zgłosić się laureaci i finaliści olimpiad oraz najlepsi uczniowie klas trzecich i czwartych liceów ogólnokształcących, zainteresowani studiami medycznymi. Projekt dedykowany jest uczniom z całego kraju, a zatem miejsce zamieszkania nie jest kryterium branym pod uwagę w procesie naboru. Aby wziąć udział w rekrutacji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie internetowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi: summerschool.umed.pl/aplikuj/

Oprócz podstawowych danych należy zawrzeć w nim między innymi: skan świadectwa, średnią ocen z ostatniego roku nauki, informację o uzyskanych stypendiach lub nagrodach, a także krótki materiał wideo, w którym udzieli się odpowiedzi na następujące pytania: Gdzie widzę siebie za 10 lat? 2. Dlaczego UMED? Czego oczekuję od Szkoły Letniej?

 

Co znajdzie się w programie?

W ramach Letniej Szkoły Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbędą się liczne warsztaty, poświęcone różnym zagadnieniom ze świata medycyny. Uczestnicy wezmą udział w zajęciach dotyczących między innymi: szycia chirurgicznego, technik modelowania i druku 3D, podstawowych parametrów oddechowych, zagrożeń biologicznych związanych ze środowiskiem życia człowieka, a nawet zakładania gipsu.

 

Summer School 2023 - ważne daty

16.05. – ostatni dzień zgłoszeń,

20.05. – obrady kapituły konkursowej i wybór uczestników,

23.05. – ogłoszenie listy uczestników,

12 – 17. 06. – tegoroczna edycja Summer School.

Więcej szczegółowych informacji na temat projektu Summer School można uzyskać na stronie internetowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi: summerschool.umed.pl

 

Komentarze (0)