Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zaprasza na Dni Otwarte

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zaprasza na Dni Otwarte

Studia Warszawa - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

11.05.2023

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego zaprasza na Dni Otwarte

W przyszły weekend spotkajmy się na kampusie SGGW! Uczelnia przygotowała dwa dni atrakcji: w piątek oraz sobotę. Potencjalni kandydaci rekrutacji na studia w Warszawie zapraszani są do udziału w XXI edycji Dni Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Obchody uroczystości odbędą się na kampusie na Ursynowie. Drogi absolwencie, bądź uczniu szkoły ponadpodstawowej, jeżeli pragniesz od nowego roku akademickiego podjąć studia w stolicy - nie może cię tam zabraknąć!

Dni SGGW są świętem całej akademickiej wspólnoty związanej z SGGW. Podczas wydarzeniu spotkasz zarówno pracowników, jak i studentów placówki. Dni Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zostały ustanowione na pamiątkę pierwszej inauguracji roku akademickiego, która odbyła się 15 maja 1945 roku, czyli zaraz po zakończeniu drugiej wojny światowej. 
Wydarzeniu przyświeca idea połączenia powagi akademickiej uroczystości, wraz z radością i zabawą oraz spotkaniami naukowymi z warszawską młodzieżą. Uczelnia pochwali się dotychczasowymi osiągnięciami studentów, absolwentów oraz studentów, zaprosi do wysłuchania koncertów studenckich zespołów. 
Absolwenci liceów oraz techników, pragnący przystąpić do nadchodzącej rekrutacji na studia do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie podczas wydarzenia będą mieli okazję zapoznać się z ofertą dydaktyczną uczelni oraz działalnością kół studenckich. Pracownicy uczelni wcielą się w doradców zawodowych i udzielą uczestnikom fachowych rad, dotyczących m.in. wyboru odpowiedniego kierunku studiów.
Będzie też czas na naukę i zabawę! SGGW przygotowało bogaty harmonogram dnia otwartego, w którym znajdziemy: wykłady otwarte, pokazy naukowe, wystawy, koncerty, quizy i konkursy z nagrodami oraz zawody i turnieje sportowe. 
19 maja o godzinie 13:00 na scenie głównej Starego Kampusu odbędzie się uroczyste otwarcie Dni SGGW z udziałem Władz Uczelni. Z kolei o 14:00 rozpocznie się koncert Koncert LZA Promni oraz Sqer Dance. W piątek warto zajrzeć również do Nowego Kampusu. O godzinie 14:30 zostanie tam uroczyście otwarta winnica pokazowa.
20 maja upłynie pod znakiem licznych pokazów. O 11:00 należy spodziewać się pokazu wyszkolenia psów policyjnych, a w godzinach 13:00-14:00 pokazu wyszkolenia koni policyjnych z Ogniwa Konnego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji. Z kolei o 14:30 na Auli Kryształowej rozpocznie się koncert zespołu "Harmonica".
Głównym atrakcjom będą towarzyszyły wydarzenia, odbywające się na stoiskach wydziałów i instytutów. Do najciekawszych należą:
  • Biblioteka Główna, Zakładki do książek– stwórz własną zakładkę do książki  
  • Wydział Ekonomiczny/Instytut Ekonomii i Finansów/ Instytut Zarządzania: Gra „Poszukiwacze ekonomicznego skarbu”
  • Wydział Biologii i Biotechnologii/Instytut Biologii: Lewitująca piłka – prawo Bernoulliego
  • Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt/ Instytut Nauk o Zwierzętach: Zwierzęta gospodarskie (kozy, owce, drób ozdobny), prezentacja różnych odmian barwnych myszy, wnętrze ula pszczelego, degustacja produktów pszczelarskich
  • Instytut Nauk Socjologicznych i Pedagogiki/Wydział Socjologii i Pedagogiki: Człowiek jest naszą pasją– gry, konkursy i aktywności przygotowane przez studentów, samorząd studencki i koła naukowe.
To nie koniec atrakcji! Spragnionych wiedzy serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wykładch otwartych. Ich znaczna część odbędzie się 19 maja, w harmonogramie znajdziemy m.in:
  • 10.00-11.00 „Co warto wiedzieć o rankingach akademickich
  • 12.00-13.00 „Zastosowanie sztucznej inteligencji we współczesnych organizacjach” 13.00-15.00 Akademia Przedsiębiorczości.
  • 20 maja uczelnia oferuje uczestnictwo w dwóch wykładach:
  • 12:00-12:30 “Niezwykłe owady"
  • 12:30-13:00 “Zbieranie, preparowanie i konserwowanie owadów” 
Do zobaczenia na SGGW!

Komentarze (0)