Rozpocznij swoją medyczną przygodę z PUM

Rozpocznij swoją medyczną przygodę z PUM

Studia Szczecin - Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

18.05.2023

Rozpocznij swoją medyczną przygodę z PUM

18 maja rozpoczął się pierwszy etap rekrutacji na studia w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie na rok akademicki 2023/2024. Kandydaci mogą wybrać jedne z czternastu oferowanych kierunków studiów. W tym roku został otwarty nowy kierunek: ratownictwo medyczne z bezpieczeństwem morskim i offshore. Zachęcamy do śledzenia aktualności na stronie internetowej uczelni oraz do zapoznania się z tegorocznym informatorem dla maturzystów.
W ubiegłym roku najbardziej obleganymi kierunkami były: kierunek lekarski, kierunek lekarsko-dentystyczny, fizjoterapia oraz kosmetologia. PUM zachęca do dołączenia do ponad pięciotysięcznej społeczności medycznych studentów. Zwraca uwagę na wyśmienicie wykształconą kadrę 700 pracowników naukowo-dydaktycznych i ponad 100 profesorów.
Studia w Szczecinie w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym to nie tylko wiedza teoretyczna! Spora część zajęć dydaktycznych realizowana jest w formie praktycznej w szpitalach klinicznym, w trzech Międzywydziałowych Centrach Dydaktyki oraz w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej. 
Pomorski Uniwersytet Medyczny podąża z duchem czasu. Egzaminy testowe na uniwersytecie odbywają się w specjalistycznym Centrum Egzaminów Testowych. Jednostka została stworzona z ramienia PUM w celu przeprowadzania i ewaluacji egzaminów w formie elektronicznej. Obiekt posiada nowoczesne wyposażenie, składające się z indywidualnych stanowisk komputerowych
Społeczność PUM aktywnie rozwija swoje zainteresowania za pośrednictwem licznych organizacji studenckich, do których należą m.in.: Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Studia nie są równoważne z porzuceniem pozaakademickich pasji! Podczas studiów na PUM będziesz mógł dołączyć do Akademickiego Związku Sportowego, chóru lub Zespołu Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego.

Komentarze (0)