1 czerwca ruszyła rekrutacja 2023/2024 na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie

1 czerwca ruszyła rekrutacja 2023/2024 na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie

Studia Częstochowa - Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie

05.06.2023

1 czerwca ruszyła rekrutacja 2023/2024 na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie

Od dnia 1 czerwca 2023 roku Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie funkcjonuje pod nową nazwą – Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie. W dzień dziecka rozpoczęła się również rekrutacja 2023/2024 na studia na uczelni. Kandydaci mają do wyboru 60 kierunków studiów. I etap rekrutacji potrwa do 10 lipca 2023 r., wyniki zostaną ogłoszone 14 lipca 2023 r.

 

Studia na UJD są gwarancją dobrej jakości kształcenia 

Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie rozpoczął działalność pod nową nazwą 1 czerwca 2023 r. To jedna z wielu zmian, jakie w ostatnim czasie zaszły na uczelni. Od roku akademickiego 2023/2024 kandydaci będą mogli podjąć studia na UJD na kierunku lekarskim oraz na farmacji. Oprócz tego oferta dydaktyczna Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie powiększyła się o kilkanaście nowych kierunków realizowanych w języku polskim i angielskim

Władze UJD podkreślają, że priorytetem uczelni jest rozwój i realizacja innowacyjnego kształcenia, placówka pragnie się doskonalić dla swoich studentów. Studia na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie są gwarancją dobrej jakości kształcenia. Uczelnia realizuje pogram kierunków studiów, wykorzystując nowoczesne metody i innowacyjne podejście do nauki. Studenci mają możliwość wzięcia udziału w wymianach międzynarodowych. UJD w Częstochowie oferuje również bezpłatną naukę języków obcych, dostęp do stypendiów i staży, które ułatwią absolwentom zdobycie pracy po studiach.

 

Kierunki studiów oferowane na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie 

Kandydaci rekrutacji 2023/2024 mają do wyboru 60 kierunków studiów, wśród nich znajdziemy m.in: political science, inżynierię medyczną oraz ekonomię. UJD w Częstochowie oferuje absolwentom szkół średnich naukę na prestiżowych kierunkach studiów, w tym lekarskim. W ofercie dydaktycznej na nowy rok akademicki 2023/2024 Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie znalazło się kilkanaście nowych kierunków studiów m.in.: farmacja, specialized english for business, fotografia i kreacja przekazu wizualnego, studia środkowoeuropejskie i bałkańskie oraz kierunki realizowane w języku angielskim, takie jak np.: computer science czy philosophy

1 czerwca 2023 r. w życie weszła jeszcze jedna bardzo istotna zmiana. Mianowicie Wydział Nauk o Zdrowiu zaczął funkcjonować pod nową nazwą Collegium Medicum im. dr. Władysława Biegańskiego. Collegium Medicum podreśla przynależność prawną UJD do grupy uczelni medycznych. Na Collegium kandydaci będą mogli podjąć studia na następujących kierunkach studiów: fizjoterapię, kosmetologię, kier. lekarski, pielęgniarstwo, wychowanie fizyczne oraz ratownictwo medyczne.

 

Internetowa Rekrutacja Kandydatów

I etap rekrutacji 2023/20324 na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie rozpoczął się 1 czerwca 2023 r. W terminie do 10 lipca kandydaci muszą dokonać elektronicznej rejestracji oraz uiścić opłatę rekrutacyjną. Absolwenci szkół średnich mają do wyboru 60 kierunków, realizowanych na w formie studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich. 

Wyniki I etapu rekrutacji 2023/2024 na UJD w Częstochowie zostaną ogłoszone 14 lipca 2023 r. Kandydaci będą mogli składać dokumenty w terminie od 14 lipca 2023 r. do 18 lipca 2023 r. II tura rekrutacji zostanie otwarta w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w I turze. Przypominamy, że terminy rekrutacji poszczególnych kierunków mogą się różnić, dokładne informacje na temat terminów dostępne są na stronie internetowej Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie.

Komentarze (0)