Historia sztuki, slawistyka, a może quantitative finance?
Przypomnijmy, że w zeszłym roku najpopularniejszymi kierunkami według ogólnej liczby zgłoszeń były:
-
psychologia: 3100 kandydatów,
-
zarządzanie: 3000 kandydatów,
-
ekonomia, finanse i rachunkowość, informatyka i ekonometria: 2900 kandydatów,
-
finanse i rachunkowość: 2500 kandydatów,
-
filologia angielska: 2300 kandydatów,
-
prawo: 2000 kandydatów.
Z kolei pod względem liczby zgłoszeń na jedno miejsce królowały: orientalistyka – koreanistyka, orientalistyka – japonistyka, filologia angielska – językoznawstwo (English Studies – Linguistics), filologia angielska – literatura i kultura (English Studies – Literature and Culture), orientalistyka – sinologia oraz psychologia (Psychology).
Do oferty edukacyjnej Uniwersytetu Warszawskiego na nadchodzący rok akademicki dołączyło pięć nowych kierunków studiów. Od października studenci rozpoczną edukację na następujących kierunkach: international legal communication, historii kultury w dobie humanistyki cyfrowej, studiach kanadyjskie, african studies oraz orientalistyce – hebraistyce.
Rekrutacja 2023/2024 na UW rozpoczęła się 6 czerwca. I etap rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie potrwa do 7 lipca 2023 r. W tym terminie kandydaci są zobowiązani do dokonania elektronicznej rejestracji oraz uiszczenia opłaty rekrutacyjnej. Wyniki rekrutacji I tury na studia stacjonarne I stopnia i jednolite na ogłoszone zostaną ogłoszone 20 lipca 2023 r. Osoby zakwalifikowane będą musiały dostarczyć komplet swoich dokumentów w terminie 21-25 lipca 2023 r.
Uniwersytet Warszawski, założony w 1816 roku, jest największą i jedną z najstarszych uczelni w Polsce. Jego godło, niezmiennie obecne od początku istnienia, przedstawia uniwersyteckiego orła, otoczonego przez pięć gwiazd symbolizujących pierwotne wydziały Królewskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie liczba wydziałów wzrosła do dwudziestu pięciu.
Misją Uniwersytetu Warszawskiego jest promowanie idei "kształcenia przez całe życie" i "gospodarki opartej na wiedzy". Uczelnia odgrywa istotną rolę społeczną zarówno w stolicy, jak i w całej Polsce. Co roku kształci rosnącą liczbę specjalistów, którzy stają się cennymi kandydatami na rynku pracy.