Finanse i rachunkowość najpopularniejszym kierunków rekrutacji 2023/2024 na UE w Katowicach

Finanse i rachunkowość najpopularniejszym kierunków rekrutacji 2023/2024 na UE w Katowicach

Studia Katowice i woj. śląskie - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

09.08.2023

Finanse i rachunkowość najpopularniejszym kierunków rekrutacji 2023/2024 na UE w Katowicach

Pierwsza tura rekrutacji na stacjonarne studia pierwszego stopnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach rozegrała się w terminie od 1 czerwca do 10 lipca 2023 r. Kandydaci poznali swoje wyniki 17 lipca 2023 r. UE w Katowicach na rok akademicki 2023/2024 przygotował ofertę 25 kierunków studiów. W tegorocznej rekrutacji na uczelnię udział wzięło prawie 3,6 tys. osób. 
 

Wyniki rekrutacji 2023/2024

Najliczniejsze grono kandydatów tegorocznej rekrutacji na Uniwersytet Ekonomicznym w Katowicach na stacjonarne studia pierwszego stopnia aplikowało na kierunek: finanse i rachunkowość — ponad 500 zgłoszeń. Absolwenci szkół średnich chętnie wybierali również informatykę oraz zarządzanie, na które spłynęło ponad 300 aplikacji. Chęć studiowania ekonomii wyraziło 291 osób. Logistyka oraz analityk finansowy 2.0 również zgromadziły sporą rzeszę chętnych, w rekrutacji na każdy kierunek udział wzięło ponad 200 kandydatów
W złotej trójce najbardziej obleganych kierunków znalazły się: analityk finansowy 2.0, informatyka, międzynarodowe stosunki gospodarcze. O jedno miejsce na tych kierunkach walczyło 3 – 3,3 kandydatów. Z kolei podczas rekrutacji na international business, zarządzanie, prawo w zarządzaniu, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, logistyka, informatyka i ekonometria liczba osób na jedno miejsce sięgnęła 2 – 2,99 kandydatów. 
 

Oferta edukacyjna UE w Katowicach

Kandydaci tegorocznej rekrutacji mieli do wyboru 25 kierunków studiów takich jak: finanse menadżerskie, przedsiębiorczość i finanse oraz zarządzanie publiczne. Absolwenci szkół średnich mogli zdecydować się na rozpoczęcie studiów na jednym lub kilku kierunkach studiów pierwszego stopnia, których łącznie było 22. Z kolei dla absolwentów, mogących pochwalić się tytułem licencjata przygotowano 22 kierunki. Kandydaci studiów I i II stopnia mieli możliwość wybrania formy studiowania: stacjonarnej - 22 kierunki, bądź niestacjonarnej - 20 kierunków. 
Warto wspomnieć, że do oferty dydaktycznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach od roku akademickiego 2023/2024 dołączył jeden nowy kierunek studiów. Analityk finansowy 2.0. jest kierunkiem studiów, zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia realizowanym w ramach studiów dziennych i zaocznych. Kierunek ten jest fuzją wiedzy dotyczącej zjawisk finansowych zachodzących w przedsiębiorstwach i instytucjach finansowych wraz ze zdolnościami analitycznymi, kładąc nacisk na ich wsparcie za pośrednictwem zastosowania nowoczesnych narzędzi informatycznych.

Komentarze (0)