Podcasty z ekspertami dietetyki — WSB Merito we Wrocławiu

Podcasty z ekspertami dietetyki — WSB Merito we Wrocławiu

Studia Wrocław - Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

25.08.2023

Podcasty z ekspertami dietetyki — WSB Merito we Wrocławiu

Do oferty edukacyjnej Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu dołączyło kilka nowych kierunków, jednym z nich jest dietetyka. Z okazji powstania nowego kierunku uczelnia nagrała trzy odcinki podcastu „Od dietetycznej strony”, które są rozmowami z wykładowcami — uznanymi i doświadczonymi dietetykami. Zachęcamy do przesłuchania podcastów na platformach: YouTube i Spotify!
 

Dietetyka — nowy kierunek na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu

W roku akademickim 2023/2024 oferta edukacyjna Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu powiększyła się m.in. o kierunek — dietetyka. Zmiana ta przyczyniła się do wprowadzenia kierunków zdrowotych do oferty uczelni. Obecnie trwa rekrutacja na dietetykę i kosmetologię, zajęcia na tych kierunkach rozpoczną się już w październiku. Młodzi będą zdobywać wiedzę w nowo wybudowanym obiekcie uczelni, tam na studentów będą czekać nowoczesne pracownie i laboratoria.
Podstawą studiów na kierunku dietetyka jest połączenie teorii z praktyką, dlatego też zajęcia praktyczne będą przeprowadzane m.in. w pracowni anatomii i fizjologii, chemii, biochemii, mikrobiologii, pracowni dietetycznej oraz pracowni gastronomicznej. Każdy student będzie miał możliwość wyboru specjalności: dietetyka kliniczna, psychodietetyka oraz dietetyka w sporcie. 
 

Od dietetycznej strony – podcasty z ekspertami

Jak podkreśla wykładowca i menedżer kierunku dietetyka na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu Marcin Pieczyński uczelni zależy na popularyzowaniu wiedzy o zdrowym żywieniu, stąd też powstał pomysł na produkcję podcastu. Gościnami poszczególnych odcinków są wykładowczynie WSB Merito, będące zarazem dietetycznymi ekspertkami. Specjalistki podejmują istotne, ale zarazem wrażliwe tematy w swoich rozmowach, takie jak np.: "skomplikowane relacje z jedzeniem, które jeśli nie zostaną właściwie zaopiekowane mogą z zaburzeń odżywiania rozwinąć się w choroby stanowiące zagrożenie życia". 
W podcaście usłyszymy również o przyjemnościach, wszakże czym innym jest jedzenie? Specjalistki podpowiadają również: jakimi zasadami kierować się, aby jedzenie było zdrowe i smaczne, odnoszą się do popularnych mitów na temat żywienia, i opowiadają o kulisach swojej pracy w zawodzie praktykującego dietetyka, co może szczególnie zaciekawić osoby, które chciałyby skorzystać ze wsparcia dietetyka albo wręcz dietetykiem zostać - tłumaczy Marcin Pieczyński. 
Zachęcamy do wysłuchania podcastów, które dostępne są na profilach Uczelnie WSB Merito na YouTube oraz Spotify
Poniżej prezentujemy tematykę poruszaną podczas poszczególnych odcinków podcastu:

Komentarze (0)