Studia Warszawa - Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

18.09.2023

"Nauka to podróż w przyszłość"

15 września 2023 r. rozpoczął się Festiwal Nauki w Warszawie, partnerem tego wydarzenia, którego misją jest upowszechnianie nauki, jest Akademia Finansów i Biznesu Vistula. 27. edycja festiwalu pod hasłem "Nauka to podróż w przyszłość" potrwa do 29 września 2023 r. Misją wydarzenia jest popularyzacja nauki i dzielenie się wiedzą z odbiorcami, aby zwiększyć ich jakość i zrozumienie życia — jest to niezmiernie istotny aspekt w dzisiejszych czasach, w których króluje dezinformacja. Uczestnicy Festiwalu Nauki będą mieli okazję wziąć udział w licznych wykładach i spotkaniach ze specjalistami. 
 

Vistula pomaga zrozumieć świat

Warto zaznaczyć, że Akademia Finansów i Biznesu Vistula od lat angażuje się w organizację Festiwalu Nauki. Wykłady ekspertów uczelni co roku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczestników, jak zaznacza dr Piotr Kościński, dziennikarz i autor książek  – Spotkania adresowane są do dzieci, młodzieży oraz starszych miłośników nauki, jednym słowem do wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej. Czasami są to ludzie stale interesujący się jakimś problemem, a czasami, bo tak też bywa, na co dzień bardzo odlegli od przedstawianej tematyki. Najważniejsze, by wykład był ciekawy. A nasze są ciekawe!
 

Harmonogram 27. Festiwalu Nauki w Warszawie

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Nauki w Warszawie specjaliści Akademii Finansów i Biznesu Vistula w swoich wykładach skupią się m.in. na tematyce polityki Rosji, trudnych wyzwaniach, przed którymi staje polskie państwo i naród oraz na dezinformacji. Są to tematy, które ostatnio są przedmiotem wielu dyskusji, warto się z nimi zmierzyć. Wykłady odbędą się stacjonarnie na terenie kampusu Uczelni Vistula oraz online na Facebooku uczelni.
Poniżej prezentujemy program wydarzeń 27. Festiwalu Nauki w Warszawie:
  • 18 września, poniedziałek, godz. 17:00 – dr Piotr Kościński – „Rosja jako nowe "Imperium Zła?”
  • 19 września, wtorek, godz. 17:00 – dr Anna Orzechowska –  „Jak literatura uczy nas być lepszymi ludźmi, czyli o etycznej krytyce literackiej w XX i XXI wieku”
  • 20 września, środa, godz. 17:00 – dr Grzegorz Mathea – „Czy Napoleon byłby dobrym menedżerem? Czego współczesny biznes może się nauczyć z historii wojen?”   
  • 21 września, czwartek, godz.17:00, dr hab. Wawrzyniec Konarski – „Węzeł Gordyjski? Trudne wyzwania Narodu i Państwa w nowożytnej historii Polski”  
  • 22 września, piątek, godz. 17:00 – dr Wojciech Lorenc – „Działania hybrydowe i dezinformacja Rosji – wyzwania dla Polski”   
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu!

Komentarze (0)