Studia Warszawa - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

18.09.2023

Informator 2024/25 SGGW

Kilka dni temu Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie opublikowała informator studiów 2024/25. Uczelnia przedstawia w nim ofertę na przyszły rok akademicki, za jego pośrednictwem kandydat zapozna się m.in.: z kierunkami studiów, bazą noclegową, programem stypendialnym oraz kołami studenckimi SGGW. Informator pomoże przyszłorocznym maturzystom dokonać wyboru kierunku oraz nakreśli, jakie przedmioty powinni zdawać podczas majowego egzaminy, aby dostać się na wymarzone studia. 

 

Siedem obszarów kształcenia

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie kształci studentów w ramach 7 obszarów kształcenia ze środowiska i klimatu, żywności i żywienia, biologii i zdrowia, świata zwierząt, a także inżynierii i techniki, człowieka i środowiska oraz gospodarki i społeczeństwa. W roku akademickim 2024/2024 maturzyści będą mogli wziąć udział w rekrutacji na 41 kierunków studiów pierwszego stopnia, a licencjaci z dyplomem będą mogli aplikować na 33 kierunki studiów magisterskich. Warto wspomnieć, że na uczelni w języku angielskim prowadzonych jest 11 kierunków. Ponadto 24 kierunki studiów realizują program kształcenia w trybie niestacjonarnym.
Każdy student SGGW w Warszawie ma dostęp do nowoczesnego zaplecza dydaktycznego: laboratoriów, centrów badawczych i pracowni dydaktycznych. Główna siedziba uczelni mieści się w Warszawie na Ursynowie, aczkolwiek SGGW posiada również jednostki zamiejscowe. To właśnie one umożliwiają prowadzenie prac badawczych i doświadczalnych, praktyk i ćwiczeń terenowych.
 

SGGW to morze możliwości

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie jest wiodącym ośrodkiem akademickim o profilu przyrodniczym, technicznym i społecznym, realizującym cele zrównoważonego rozwoju. Uczelnia może pochwalić się dwustuletnią tradycją. SGGW stawia na praktyczny wymiar kształcenia swoich studentów. Absolwenci uczelni opuszczają szkołę, będąc wyposażeni w konkretne kwalifikacje i umiejętności zawodowe, ponadto mają możliwość kontynuacji pracy naukowej. SGGW jest gwarancją wysokiej jakości kształcenia!
Warto zaznaczyć, że wraz z rozpoczęciem studiów na SGGW student uczelni staje się również studentem The Green European University (UNIgreen), który obejmuje uczelnie z Belgii, Bułgarii, Francji, Hiszpanii, Islandii, Portugalii, Polski i Włoch. UNIgreen skupia się głównie na tematyce: zrównoważonego rolnictwa, zielonej biotechnologii i nauk przyrodniczych. Status studenta UNIgreen umożliwi ci m.in.: realizację części studiów w zagranicznych uczelniach partnerskich oraz uczestnictwo w intensywnych programach łączących fizyczną i nauczanie zdalne.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z informatorem 2024/25 SGGW w Warszawie, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni

Komentarze (0)