UŁ zaprasza na dni otwarte dla uczniów z Ukrainy

UŁ zaprasza na dni otwarte dla uczniów z Ukrainy

Studia Łódź - Uniwersytet Łódzki

08.03.2024

UŁ zaprasza na dni otwarte dla uczniów z Ukrainy

20 marca 2024 roku Uniwersytet Łódzki zaprasza na Dni Otwarte dla uczniów z Ukrainy, które odbędą się na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Natomiast 22 marca 2024 roku odbędzie się dzień otwarty w formie online na platformie MS Teams.


Celem Dni Ukraińskich na UŁ są wydarzeniem jest zaprezentowanie oferty studiów w UŁ dla uczniów szkół średnich z Ukrainy. Uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać ze studentami oraz absolwentami UŁ pochodzącymi z Ukrainy, zapoznają się z korzyściami edukacji wyższej, zawiłościami języka polskiego, trendami na rynku pracy, a także możliwościami rozwoju kariery zawodowej zarówno w Łodzi, jak i na terenie całego kraju.Dzień Ukraiński stacjonarnie

Dzień Ukraiński stacjonarny będzie doskonałą okazją dla uczniów szkół średnich w województwie łódzkim. Wydarzenie odbędzie się 20 marca 2024 r. na Wydziale Zarządzania UŁ a Auli A0. Podczas stacjonarnych dni otwartych Uniwersytetu Łódzkiego uczestnicy poznają ofertę edukacyjną uczelni oraz wydziały UŁ, zgłębią również tajniki zasad rekrutacyjnych i porozmawiają ze starszymi kolegami i koleżankami – studentami i absolwentami UŁ z Ukrainy.
 


Harmonogram Dnia Ukraińskiego na Wydziale Zarządzania:

 • 9:00-9:10 Otwarcie Dnia Ukraińskiego dr hab. Robert Zakrzewski, prof. UŁ, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia Bohdan Wysocki, Konsul Honorowy Ukrainy w Łodzi Liliana Lato, Dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą UŁ
 • 9:10-9:40 Olha Menko, Prezes Zarządu Fundacji Instytut Polska-Ukraina, portal UAinKrakow.pl: Możliwości i zalety studiowania w Polsce dla młodzieży z Ukrainy. (w jęz. ukraińskim)
 • 9:40-10:20 dr Iwona Dembowska-Wosik, UŁ, Pełnomocnik Dziekana Wydziału Filologicznego ds. przeprowadzania państwowych egzaminów certyfikowanych z języka polskiego jako obcego: Jak używać języka polskiego na uniwersytecie? (w jęz. polskim)
 • 10:20- 10:50 przerwa
 • 10:50-11:20 Mieczysław Pakosz, starszy specjalista w Biurze Współpracy z Zagranicą UŁ: Rekrutacja na studia – zasady kwalifikacji i warunki przyjęcia. (w jęz. ukraińskim)
 • 11:20-11:50 Maria Nyklewicz, specjalista ds. doradztwa zawodowego w Biurze Karier UŁ: Najnowsze trendy na rynku pracy w Łodzi oraz oferta Biura Karier dla studentów zagranicznych. (w jęz. polskim)
 • 11:50: 12:20 Yana Vyshnevska, absolwentka UŁ, DWABE Sp. z o.o.: Możliwości rozwoju kariery w Łodzi. (w jęz. ukraińskim)
 • 12:20:13:00 Podział na grupy. Spacer po Kampusie UŁ.
 • 09:00-13:00 Otwarte stoisko informacyjne na patio Wydziału Zarządzania. Możliwość rozmowy z: specjalistami ds. rekrutacji oraz wymiany międzynarodowej, oraz studentami i absolwentami z Ukrainy.

REJESTRACJA


Dzień Ukraiński online

Dzień Ukraiński online będzie doskonałą okazją dla wszystkich uczniów kształcących się w innych miastach i województwach do spotkania się z przedstawicielami UŁ. Wydarzenie odbędzie się 22 marca 2024 r. na platformie teams. Otwarcie dnia otwartego nastąpi o godzinie 12:30 czasu polskiego. Organizatorzy przygotowali takie atrakcje jak m.in. „Q&A: Pytania i odpowiedzi dotyczące rekrutacji” czy „Artem Luhovyi, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego: Studia z perspektywy studenta z Ukrainy”.


Harmonogram Dnia Ukraińskiego online

 • 12:30-12:40 Otwarcie Wirtualnego Dnia Ukraińskiego dr hab. Robert Zakrzewski, prof. UŁ, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia (PL) Liliana Lato (Dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą UŁ (PL)
 • 12:40-13:20 dr Iwona Dembowska-Wosik, UŁ, Pełnomocnik Dziekana Wydziału Filologicznego ds. przeprowadzania państwowych egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego: Jak używać języka polskiego na uniwersytecie? (w języku polskim)
 • 13:20-13:45 Mieczysław Pakosz, starszy specjalista w Biurze Współpracy z Zagranicą UŁ: Rekrutacja na studia – zasady kwalifikacji i warunki przyjęcia. (w języku ukraińskim)
 • 13:45-14:00 Q&A: Pytania i odpowiedzi dotyczące rekrutacji
 • 14:00-14:30 Maria Nyklewicz, specjalista ds. doradztwa zawodowego w Biurze Karier UŁ: Najnowsze trendy na rynku pracy w Łodzi oraz oferta Biura Karier dla studentów zagranicznych (w języku polskim).
 • 14:30-15:00 Artem Luhovyi, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego: Studia z perspektywy studenta z Ukrainy. (w języku ukraińskim)

REJESTRACJA

Komentarze (0)