Dni Otwarte w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (AHE) 2024

Dni Otwarte w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (AHE) 2024

Studia Łódź - Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

10.04.2024

Dni Otwarte w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (AHE) 2024

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi zaprasza na Drzwi Otwarte, które odbędą się już 19 kwietnia 2024 r. Potencjalni kandydaci na studia będą mieli okazję poznać AHE, ofertę edukacyjną, proces rekrutacyjny oraz wymogi studiowania na uczelni. Organizatorzy przygotowali również liczne atrakcje!

Dzień otwarty na uczelni adresowany jest do wszystkich uczniów szkół średnich zainteresowanych podjęciem studiów na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Do uczestnictwa szczególnie zachęcani są maturzyści, którzy już niedługo będa musieli zmierzyć się z wyborem uczelni. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00, organizatorzy przygotowali harmonogram pełen wykładów, pokazów i wykładów.


AHE dni otwarte 2024 - harmonogram i terminy
 

Harmonogram
10:00–10:10 - Powitanie gości przez przedstawicieli Fundacji Escola oraz Władze AHE w Łodzi.

WYKŁADY I WARSZTATY W AULACH
 • 10:15–11:00 THINK BIG – ROZWIJAJ SIĘ I ZARABIAJ NA PASJI W ŁODZI, Kompetencje Przyszłości – design, a może network?
 • 11:00–11:30 FACT CHECKING DLA POCZĄTKUJĄCYCH
 • 11:30–12:00 EMOCJE W ASPEKCIE WYCHOWAWCZYM I TERAPEUTYCZNYM
 • 11:30–12:00 ROZWIJANIE KOMPETENCJI TWÓRCZYCH NAUCZYCIELA
 • 12:00–12:30 NASTAWIENIE MA ZNACZENIE – O TYM, JAK PODEJŚCIE WPŁYWA NA SUKCES I PORAŻKĘ, kierunek psychologia
 • 12:30–13:00 TEST ADY LOVELACE, TEST TURINGA, CHIŃSKI POKÓJ I INNE CIEKAWE HISTORIE – CZYLI EKSPERYMENTUJEMY ZE SZTUCZNĄ INTELIGENCJĄ W KULTURZE
 • 13:00–13:30 POZA SCHEMATEM – rozwój wyobraźni, konfrontacja postaw, poglądów, wartości, kodów, wieloaspektowe postrzeganie rzeczywistości, przełamywanie barier myślowych i kodów kulturowych
 • 13:30–14:00 KOSMETOLOGIA I JEJ TAJEMNICE - Przygotujecie własnoręcznie balsam do ust oraz peeling do ciała.
 • 14.00–14:30 JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM – najlepsze strategie i techniki, kierunek psychologia, aula H 120

WYDARZENIA NA PATIO
 • Scena kierunku taniec – studenci tańca zaprezentują swoje umiejętności i poprowadzą warsztaty taneczne dla uczniów.
 • Stoisko kierunku dietetyka – dziekan kierunku dr n. med. Paulina Konrad przy pomocy nowoczesnego osprzętu dokona analizy składu ciała i oceni stan odżywiania.
 • Stoisko kierunku grafika – „open place”, czyli projekcje multimedialne/digitalne to przestrzeń, której gospodarzem jest dziekan grafiki dr Bartłomiej Jarmoliński. Dzięki technologii VR z wykorzystaniem Google Oculus zaprezentuje projekty oraz gry opracowane przez studentów. Uczestnicy będą mogli wziąć dzięki temu udział w multimedialnej wyciecze. Prezentowane będą również fotografie i wybrane prace z grafiki warsztatowej.
 • Stoisko kierunku dziennikarstwo – kadra kierunku wraz ze specjalistą ze studia filmowego Arterion przeprowadzi warsztaty profesjonalnej obsługi sprzętu oraz wystąpień przed kamerą.
 • Stoisko Erasmus Plus – uczniowie dowiedzą się od koordynatorów, jakie liczne możliwości dają wyjazdy studenckie w ramach programu Erasmus+ oraz jak mogą przystąpić do niego jako studenci.
 • Stoisko Klubu Uczelnianego AZS – trener i prezes klubu Krzysztof Cybartowicz zaprezentuje możliwości, jakie daje uczestnictwo w AZS, opowie o sukcesach, a jego wychowankowie poprowadzą warsztaty szachowe i rozgrywki w gry planszowe.
 • Stoisko ogólne AHE – odwiedzający będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o ofercie edukacyjnej i infrastrukturze Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Warsztat kierunku pielęgniarstwo – w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej dziekan kierunku dr n. med. Agnieszka Renn-Żurek wraz z grupą praktyków poprowadzi warsztaty medyczne dla uczniów. W ramach warsztatów zostanie wykonana iniekcja na fantomie ręki lub pośladka, pokaz higienicznego mycia rąk z użyciem lampy UV w celu sprawdzenia poprawności wykonanej dezynfekcji i prezentacja elementów pierwszej pomocy przedmedycznej przy wsparciu studentów/ratowników.

Szczegóły wydarzenia: https://www.ahe.lodz.pl/aktualnosci/drzwi-otwarte-ahe-w-lodzi

Komentarze (0)