XII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym – Akademia WSB

XII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym – Akademia WSB

Studia Katowice i woj. śląskie - Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

12.04.2024

XII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym – Akademia WSB

Już w poniedziałek rozpocznie się XII edycja Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym organizowany przez Akademię WSB. Wydarzenie odbędzie się w terminie 14-16 kwietnia 2024 r. w Łazach. W harmonogramie przewidziano liczne atrakcje: test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa narodowego, zawody strzeleckie czy liczne konkurencje sprawnościowe i taktyczne.
 


Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym

Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym zadebiutował w 2012 roku, od tej pory odbywa się cyklicznie. Warto zaznaczyć, że wydarzenie to organizowane przez Akademię WSB jest jedynym tego rodzaju wydarzeniem w Polsce. Celem Turnieju jest sprawdzenie wiedzy młodzieży szkolnej z zakresu bezpieczeństwa i obronności oraz ocena ich umiejętności działania w terenie.


Każda konkurencja Turnieju Klas o Profilu Mundurowym jest aktywnością wymagającą ponadprzeciętnych umiejętności oraz zgranej współpracy zespołowej. Od uczestników wymaga się wysokiej odporności fizycznej i psychicznej. Jak podkreślił Dr Marek Walancik, Dyrektor Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych Akademii WSB, konkurencje te wymagają również umiejętności szybkiego podejmowania decyzji oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
 


Niech wygrają najlepsi

XII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym potrwa od 14 do 16 kwietnia 2024 r. Każdego dnia Turnieju przeprowadzone zostaną różnorodne konkurencje w pięciu modułach: wychowanie patriotyczne, sprawności, strzelectwo, taktyka oraz test wiedzy. Do konkurencji należą m.in.: snajper, tor przeszkód PSP, concept Omaha, bieg jurajski, pętla taktyczna, concept żmija, czerwona taktyka TCCC czy tor magnum.


Celem Turnieju jest wyselekcjonowanie najlepszego zespołu, - męskiego, żeńskiego lub mieszanej płci – który będzie reprezentować szkołę ponadpodstawową realizującą program Edukacji dla Bezpieczeństwa. Za pośrednictwem organizacji wydarzenia Akademia WSB promuje postawy patriotyczne wśród młodzieży oraz integruje środowiska związane z edukacją i działaniami na rzecz bezpieczeństwa. Uczestnicy Turnieju będą mieli możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z żołnierzami i funkcjonariuszami służb mundurowych, co przygotowuje ich do podejmowania działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa osobistego oraz mienia.

Komentarze (0)