Studia Gdańsk | Gdynia | Sopot - Politechnika Gdańska

25.04.2024

Zrób doktorat na Politechnice Gdańskiej

Poszukujesz możliwości rozwoju w obszarze zawodowym? Twoja głowa pełna jest innowacyjnych pomysłów, które mogłyby zrewolucjonizować polską gospodarkę? Dołącz do grona naukowców Politechniki Gdańskiej! Uczelnia zachęca do udziału w naborze do Szkoły Doktorskiej PG oraz Szkoły Doktorskiej Wdrożeniowej. Rekrutacja właśnie się rozpoczęła.

 

Nowe możliwości

Nauka w Szkole Doktorskiej Politechniki Gdańskiej otwiera przed absolwentami studiów nowe możliwości. Jej ukończenie może zaowocować w otrzymaniu ciekawszej i lepiej płatnej pracy na uczelni oraz w przemyśle innowacyjnym, zarówno w kraju, jak i za granicą, specjalizującym się w: biotechnologii, chemii, przemyśle nowych materiałów, informatyce czy mechatronice.

Doktorat na Politechnice Gdańskiej opiera się na kształceniu w odpowiedzi na potrzeby przemysłu. Nauka odbywa się w języku angielskim w międzynarodowym środowisku. Doktorant może liczyć na dodatkowe stypendia, premie za publikacje, wyjazdy, a także dobre miejsce do życia, udogodnienia dla rodzin. Warto zaznaczyć, że Politechnika Gdańska posiada najbardziej aktywny samorząd doktorantów w kraju. Ponadto, ukończenie Szkoły Doktorskiej PG jest może zagwarantować rozwój kariery na międzynarodową skalę.

Elektroniczna rejestracja do Szkoły Doktorskiej Politechniki Gdańskiej na rok akademicki 2024/2025 rozpoczęła się 22 maja 2024 roku i potrwa do 13 maja br. do godziny 11:00. Z kolei, w terminie 27 maja – 4 czerwca odbędą się rozmowy kwalifikacyjne. Wyniki naboru zostaną ogłoszone do 19 czerwca 2024 roku do godz. 17.00.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Politechniki Gdańskiej.

 

Doktorat wdrożeniowy na PG

Pod koniec kwietnia rozpoczęła się również rekrutacja do Szkoły Doktorskiej Wdrożeniowej Politechniki Gdańskiej, realizowana w ramach VIII edycji ministerialnego programu „Doktorat Wdrożeniowy”. Jego główną misją jest ułatwienie rozpoczęcia współpracy przedsiębiorstwa i uczelni w zakresie realizacji badań, to właśnie tutaj nauka spotyka się z biznesem. Rozprawa doktoranta – pracownika przedsiębiorstwa zgłaszającego problem badawczy - jest prowadzona pod opieką naukową pracownika Politechniki Gdańskiej, naukowca reprezentującego określoną dyscyplinę.

System rekrutacyjny PG

Szkoła Doktorska PG – zasady i harmonogram rekrutacji

Szkoła Doktorska Wdrożeniowa – zasady i harmonogram rekrutacji

Dyscypliny w Szkole Doktorskiej PG

Stypendia dla doktorantów

Komentarze (0)