Tworzywa i Technologie Motoryzacyjne

Tworzywa i Technologie Motoryzacyjne

Studia Kraków - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Studia Kraków - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Tworzywa i Technologie Motoryzacyjne – kierunek przyszłości na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

Nie od dziś wiadomo, że Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica kształci najwyższej klasy specjalistów. To uczelnia z bardzo długą tradycją dydaktyczną, w którą wpisane są bardzo wysokie standardy nauczania, a co za tym idzie prestiż. Każdy, kto chce mieć pewność, że jego wiedza będzie miała rzetelny charakter, wybiera właśnie ten ośrodek akademicki. Oprócz tego uczelnia ta stara się każdego roku tworzyć taką ofertę studiów, która będzie odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie rynku pracy. W praktyce oznacza to, że abiturienci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie od razu znajdują stabilne i rozwijające zatrudnienie.

Najnowszą propozycją tej uczelni jest kierunek Tworzywa i Technologie Motoryzacyjne. Oferta ta skierowana jest do abiturientów szkół średnich, w których kręgu zainteresowań znajdują się najnowsze technologie związane z branżą motoryzacyjną. Warto na początku podkreślić, że jest to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłowych. Oznacza to, że w tym sektorze nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów, których umiejętności będą łączyć się z rzetelną i usystematyzowaną wiedzą techniczną. Każda osoba, która myśli o rozpoczęciu nauki na kierunku tworzywa i technologie motoryzacyjne, powinna mieć świadomość, że czeka ją wiele intelektualnych wyzwań.

Program kształcenia na kierunku tworzywa i technologie motoryzacyjne obejmuje wiele szczegółowych i interdyscyplinarnych zagadnień, tak by przyszli abiturienci Akademii Górniczo-Hutniczej byli prawdziwymi profesjonalistami na rynku pracy. Zatem studenci w trakcie całego toku nauki będą dogłębnie poznawać zagadnienia technologii wytwarzania komponentów motoryzacyjnych, podstawy elektrotechniki, informatyki, techniki komputerowego wspomagania procesów wytwarzania różnego rodzaju elementów oraz tworzyw motoryzacyjnych, czy podstawy konstrukcji podzespołów pojazdów. Bardzo ważne zagadnienia, z którymi muszą zapoznać się studenci, dotyczą zjawisk i procesów, które zachodzą w obszarze inżynierii materiałowej. Aby wiedza o właściwościach materiałów inżynierskich w motoryzacji była kompletna, potrzebna jest nie tylko doskonała znajomość matematyki, lecz przede wszystkim fizyki oraz chemii. Z drugiej strony studenci będą rozwijać swoją wiedzę z zakresu technologii motoryzacyjnych – poznają techniki wytwarzania, automatyzacji oraz robotyzacji materiałów oraz komponentów motoryzacyjnych.

Jednak naczelną ideą kierunku tworzywa i technologie motoryzacyjne jest wykształcenie profesjonalistów o szeregu umiejętności technicznych. Oczywiście ich każde działanie musi być podparte rzetelną i usystematyzowaną wiedzą, jednak praca przyszłych abiturientów polegać będzie przede wszystkim na aktywnym działaniu w procesie projektowania i wytwarzania poszczególnych części motoryzacyjnych. Studenci przez cały okres kształcenia będą uczęszczać na zajęcia, podczas których nauczą się jak projektować różne elementy, dobierać najbardziej odpowiednie stopy metali, zastosować i dobierać formy obróbki cieplnej materiałów, czy optymalizować cały proces produkcji w zgodzie z najnowszymi technologiami. Ćwiczenia to nie wszystko. Dla przyszłych studentów tego kierunku przygotowana jest bogata oferta praktyk zawodowych.

Czas nauki na kierunku tworzywa i technologie motoryzacyjne przybiera wyjątkowo intensywną formę, a na znalezienie się na listach osób przyjętych mają szansę tylko najbardziej ambitni i najlepsi kandydaci. Na studia inżynierskie zostanie przyjętych raptem 75 osób, jednak to świadczy o renomie i elitarności tego kierunku. Jego abiturienci będą stanowić jedną z najbardziej pożądanych grup zawodowych w zakładach motoryzacyjnych oraz biurach projektowych i konstrukcyjnych. To eksperci, których profesjonalizm opiera się na gwarancie rzetelnej wiedzy. Mogą oni rozwijać karierę zawodową na stanowiskach inżynierów, konstruktorów części, specjalistów zajmujących się komputerowym wspomaganiem procesu wytwarzania komponentów motoryzacyjnych. To także doskonale wykwalifikowani przedstawiciele kadry zarządzającej logistyką i transportem w danym przedsiębiorstwem.

dowiedz się więcej >

 

Komentarze (0)