Ostatnie dni rekrutacji na studia na UAM

Ostatnie dni rekrutacji na studia na UAM

Studia Poznań - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

05.07.2024

Ostatnie dni rekrutacji na studia na UAM

11 lipca 2024 roku zakończy się elektroniczna rejestracja na studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz studia stacjonarne jednolite magisterskie na rok akademicki 2024/2025 na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Poznaj ofertę edukacyjną uczelni i zarejestruj się już dziś!

 

Ponad 140 kierunków i 59 specjalności

W ofercie edukacyjnej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na rok akademicki 2024/2025 znalazło się 143 kierunków studiów oraz 59 specjalności, które prowadzone są na 21 wydziałach w Poznaniu oraz 4 filiach zamiejscowych w: Słubicach, Gniezna, Pile oraz w Kaliszu. Kandydacie, jeżeli nadal zastanawiasz się nad wyborem studiów i chciałbyś dowiedzieć się więcej o ofercie UAM – skorzystaj z Systemu Internetowej Rekrutacji, w którym znajdziesz wyszukiwarkę kierunków.

W wyszukiwarce kierunków masz możliwość filtrowania oferty uczelni wg statusu rekrutacji, poziomu i formy studiów, miejsca odbywania zajęć czy języka. Znajdziesz tam również opisy kierunków, w tym listę wybranych przedmiotów oraz informacje o kompetencjach absolwenta i perspektywach zawodowych. Poniżej znajdziesz również link, który przekieruje cię do strony jednostki, w ramach której prowadzony jest kierunek, gdzie znajdziesz jeszcze więcej informacji.

 

Harmonogram rekrutacji 2024/2025 na UAM

Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram tegorocznej rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz jednolite magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Rekrutacja w I turze:

  • 11 lipca 2024 r. – ostatni dzień na rejestrację w Systemie Internetowej Rekrutacji, opłacenie zapisu na kierunek/specjalność studiów oraz wprowadzenie wyników egzaminu maturalnego (lub egzaminu dojrzałości). To także ostatni dzień na składanie w SIR do weryfikacji formalnej dokumentów uzyskanych za granicą.
  • 16-17 lipca 2024 r. – egzaminy wstępne dla kandydatów, dla których w zasadach rekrutacji przewidziano przeprowadzenie dodatkowych egzaminów.
  • 19 lipca 2024 r. o godz. 0:00 – ogłoszenie wyników postępowania kwalifikacyjnego w SIR.
  • 19-23 lipca 2024 r. do godz. 23:59 – składanie dokumentów przez kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na studia lub, jeśli zdecydują, że nie chcą ubiegać się o przyjęcie na studia, będą mogli złożyć rezygnację. Kandydaci, którzy nie zostali zakwalifikowani do przyjęcia na studia, będą mogli złożyć oświadczenie o podtrzymaniu chęci studiowania na UAM.

 

Szczegóły rekrutacji na studia 2024/2025 na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Komentarze (0)