Kolejna edycja studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim

Kolejna edycja studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim

Studia Warszawa - Uniwersytet Warszawski

04.09.2024

Kolejna edycja studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim

Hydrogeologia w procedurach administracyjnych to kierunek studiów podyplomowych Uniwersytetu Warszawskiego. Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 potrwa do 16 września 2024 r. Studia te dedykowane są osobom związanym zawodowo, bądź wykazującym zainteresowanie hydrogeologią, a w szczególności zagadnieniami związanymi z zarządzaniem i ochroną wód podziemnych na różnych szczeblach administracji państwowej i samorządowej.
 

O hydrogeologii słów kilka

Woda, czyli związek chemiczny H20, jest źródłem życia na Ziemi. To ona zasila większość procesów zachodzących na naszej planecie i to jej zawdzięczamy życie. Niestety na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy intensyfikację zmian klimatycznych i wzrost zanieczyszczenia środowiska, co skutkuje w narastaniu trudności ze zdobyciem zdobyciem dobrej jakościowo wody.
Podziemne zasoby wód stanowią unikalny i bezcenny jej rezerwuar, dlatego tak istotna jest ich ochrona. Zrównoważone korzystanie z nich stanowi jeden z kluczowych elementów obecnej polityki krajowej i europejskiej. Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, uruchamiając nowy kierunek studiów podyplomowych, wychodzi naprzeciw obecnemu zapotrzebowaniu na kompetentnych pracowników administracji, posiadających wiedzę z zakresu hydrogeologii.
 

Hydrogeologia w procedurach administracyjnych

Celem studiów podyplomowych na kierunku hydrogeologia w procedurach administracyjnych jest podniesienie kwalifikacji osób, zajmujących się opiniowaniem lub zatwierdzaniem projektów i dokumentacji hydrogeologicznych, raportów środowiskowych itp. Program kształcenia przewiduje realizację różnorodnych zajęć z zakresu hydrogeologii i najnowszych metod geofizycznych i informatycznych. Istotnym elementem studiów będzie również nauka podstaw prawnych związanych z tą dziedziną.
W skład kadry wykładowczej Wydziału Geologii UW wchodzą uznani badacze, specjaliści oraz eksperci. Co istotne, program studiów został zaprojektowany w oparciu zarówno o zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne — np. zajęcia laboratoryjne. To właśnie dzięki nim uczestnicy studiów rozwiną swoje umiejętności bezpośrednio związane z pracą zawodową i zainteresowaniami przyrodniczymi. Ponadto, ułatwią współpracę ze specjalistami z innych dziedzin nauk: z ekonomistami, prawnikami, dziennikarzami i politykami. Studia zaoczne prowadzone są w trybie hybrydowym, uczestnicy studiów spotykają się dwa razy na miesiąc, naprzemiennie online oraz stacjonarnie.
 

Kompetencje absolwenta kierunku 

Absolwent studiów dyplomowych na kierunku Hydrogeologia w procedurach administracyjnych posiada interdyscyplinarną wiedzę geologiczną i przyrodniczą, obejmująca szeroko pojęte zagadnienia hydrogeologiczne, z uwzględnieniem procedur prawnych i administracyjnych. Podczas studiów nabył umiejętności pozwalające mu na realizację zadań dotyczących zasobów i jakości wód podziemnych na różnych szczeblach administracji państwowej i samorządowej.
Specjaliści tej dziedziny potrafią wskazać słabe i mocne strony standardowych działań podejmowanych dla rozwiązania problemów hydrogeologicznych i środowiskowych. Potrafią sprostać zadaniu dobrania właściwej metodologii do rozwiązania problemu badawczego lub projektowego oraz wykorzystywać posiadaną wiedzę w celu formułowania i rozwiązywania złożonych i nietypowych problemów. Po ukończeniu kształcenia absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.
Zapisz się na studia już dziś! Rekrutacja potrwa do 16 września 2024 r. Szczegółowe informacje dotyczące studiów podyplomowych dostępne są na stronie internetowej uczelni.

 

Komentarze (0)