Jedyna taka dzielnica. Naukowe podcasty UAM

Jedyna taka dzielnica. Naukowe podcasty UAM

Studia Poznań - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Studia Poznań - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Jedyna taka dzielnica. Naukowe podcasty UAM

„Naukowa Dzielnica” to wyjątkowy projekt adresowany do studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz całej społeczności akademickiej. To podcasty, dzięki którym każdy zainteresowany może zdobywać wiedzę w wygodnej i coraz popularniejszej formie.

Historia podcastów realizowanych na Uniwersytecie sięga 2017 roku, natomiast audycje należące do obszaru „Naukowej Dzielnicy” powstają od kwietnia ubiegłego roku.

Głównym założeniem tworzonych podcastów jest przybliżenie nauki na poziomie uniwersyteckim oraz poruszanie bieżących tematów, nie tylko ze świata nauki, ale i świata w ogóle. Kluczowym cyklem jest „Komentarz na czasie”, w którym naukowcy komentują najważniejsze wydarzenia i zagłębiają się w problemy z zakresu różnych dziedzin.

„Naukowa Dzielnica” to dzielnica różnorodności, w której nie istnieje temat, którego twórcy nie mogliby podjąć. W audycjach omawiane są zagadnienia od biotechnologii po socjologię i politykę, a zatem każdy słuchacz otrzymuje dostęp do części wiedzy gromadzonej na Uniwersytecie, a w planach znajdują się audycje obejmujące wiedzę ze wszystkich wydziałów UAM.

Do tej pory zrealizowano prawie 30 odcinków, z których najpopularniejszymi okazały się: wykład prof. Anny Wolff- Powęskiej pt. „Kto zarządza naszą pamięcią zbiorową?” oraz wykład prof. Waldemara Kuligowskiego: „Kwarantanna jako rytuał przejścia”. Audycje dostępne są na stronie internetowej uczelni, a także w aplikacjach Spotify, Apple Podcasts oraz Google Podcasts.

sprawdź

 

Komentarze (0)