Filologia angielska studia w Uniwersytecie Warszawskim – rekrutacja 2022/2023

Filologia angielska studia w Uniwersytecie Warszawskim – rekrutacja 2022/2023

Studia Warszawa - Uniwersytet Warszawski

12.02.2022

Filologia angielska studia w Uniwersytecie Warszawskim – rekrutacja 2022/2023

Filologia angielska to kierunek należący do nauk humanistycznych. Studenci analizują wyniki badań językoznawczych, literaturoznawczych czy kulturoznawczych. Absolwenci filologii angielskiej doskonale posługują się językiem angielskim, a także znają kulturę i historię Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych oraz pozostałych krajów obszaru języka angielskiego.

Studia na kierunku filologia angielska w UW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku filologia angielska znajdują się zróżnicowane tematycznie przedmioty poświęcone m.in. kulturze brytyjskiej i amerykańskiej, językoznawstwu czy specyfice byłych kolonii angielskich. Studenci kształcą swoje kompetencje ogólne i kierunkowe – zajęcia kierunkowe prowadzone są w języku angielskim, dzięki czemu przyszli filologowie wcześnie odnajdują zastosowanie praktyczne poznanych teorii językoznawczych.

W programie studiów na kierunku filologia angielska znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • literatura amerykańska/angielska
 • historia Anglii/USA
 • gramatyka opisowa: składnia, fonetyka, fonologia
 • historia języka angielskiego
   

Sprawdź także:

Uniwersytet Warszawski kierunki studiów

Warszawa kierunki studiów
 

Przykładowe specjalności

Od drugiego roku studiów na kierunku filologia angielska studenci Politechniki Warszawskiej wybierają dwa moduły – major i minor. Ich kombinacja jest dowolna i indywidualna dla każdego studenta, dzięki czemu przyszli filologowie mogą skupiać się na tych zagadnieniach, które najbardziej odpowiadają ich zainteresowaniom oraz predyspozycjom.

Obszary badań – moduły do wyboru:

 • językoznawstwo formalne i stosowane
 • literatura i kultura amerykańska
 • literatura i kultura brytyjska
   

Praca po studiach

Absolwenci filologii angielskiej wyróżniają się zaawansowaną wiedzą dotyczącą m.in. literatury, historii i kultury krajów anglojęzycznych. W trakcie nauki studenci tego kierunku zdobywają cenne umiejętności związane np. z: emisją głosu, prawidłowym komunikowaniem się, rozwiązywaniem problemów językoznawczych czy pracą z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.

Absolwenci filologii angielskiej mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak:

 • redakcja
 • biuro tłumaczeń
 • oświata
 • media
 • firmy zagraniczne
   

Zasady rekrutacji

Studia filologiczne wymagają od studentów zdolności logicznego myślenia oraz umiejętności sprawnego przyswajania języków. Kandydaci na filologię angielską w Uniwersytecie Warszawskim powinni zdawać egzaminy maturalne m.in. z: języka angielskiego, języka polskiego czy matematyki.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj
 

Studia w Uniwersytecie Warszawskim

Celem Uniwersytetu Warszawskiego jest wykształcenie pokolenia uczonych, gotowych do czynnego udziału w rozwoju społeczeństwa, gospodarki, kultury i nauki. Absolwenci tej uczelni są odpowiedzialni, otwarci i chętni do wymiany poglądów. Kandydaci na studia w Warszawie mają do wyboru ponad sto kierunków społeczno-humanistycznych i przyrodniczo-matematycznych, znajdujących się w ofercie Uniwersytetu Warszawskiego.

Komentarze (0)