Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
25.06.2025
Położnictwo należy do najdawniejszych dziedzin uprawniania medycyny, a zajmuje się fizjologicznym okresem ciąży, porodu i połogu. Położnictwo ściśle związane jest z ginekologią, a współczesny wymiar poszerzył obszar o zagadnienia związane z procesem rozrodu oraz problemami planowania rodziny. Studia w tym zakresie prowadzi Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka, przygotowująca do podjęcia pracy w renomowanych ośrodkach w kraju i poza jego granicami.
Studia na kierunku położnictwo w WUMED WARSZAWA | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia I stopnia
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Studia II stopnia
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Kształcenie na kierunku Położnictwo w Warszawskiej Uczelni Medycznej umożliwia pozyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do wykonywania świadczeń zdrowotnych wobec kobiety, dziecka i jej rodziny. W toku studiów studenci poruszają się po zagadnieniach reprezentujących nauk medyczne i nauki o zdrowiu, nauki społeczne i humanistyczne. Zaznajamiają się między innymi z: technikami położniczymi i przyjmowania porodu, zasadami etyki zawodu położnej, budową i funkcjami organizmu człowieka w warunkach prawidłowych i patologicznych, zasadami promocji zdrowia i profilaktyki chorób oraz modelami opieki położniczej nad kobietą w każdym okresie życia i stanie zdrowia.
Położnictwo główne przedmioty:
Studenci Położnictwa zdobywają obszerną wiedzę teoretyczną, ale oprócz tego rozwijają wiele istotnych umiejętności praktycznych. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie: udzielania świadczeń zdrowotnych, sprawowania opieki nad kobietą w ciąży fizjologicznej, wykonywania badań niezbędnych do monitorowania przebiegu ciąży, przeprowadzania badań fizykalnych, stosowania właściwych metod i technik opieki położniczej dostosowanych do stanu zdrowia i sytuacji położniczej kobiety rodzącej, prowadzenia porodu, wystawiania recept na leki i środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, czy udzielania pierwszej pomocy.
Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci studiów na kierunku Położnictwo w Warszawskiej Uczelni Medycznej wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami społecznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach psychologii, pedagogiki, prawa medycznego, promocji zdrowia, ginekologii i zasad opieki ginekologicznej, jak również rehabilitacji w położnictwie, neonatologii i ginekologii. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w: publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, szpitalach, klinikach, poradniach specjalistycznych, szkołach rodzenia.
Studia w Warszawie to interesująca oferta dla tych, którzy chcą zdobyć praktyczne wyższe wykształcenie. Oczywiście, jest to także bardzo dobre miejsce dla tych, którzy planują rozwijać się w dziedzinie położnictwa i związać życie zawodowe z tą profesją. Podejmowanie decyzji odnośnie wyboru szkoły wyższej nierzadko sprawia kłopoty, dlatego, aby rozwiać wszelakie wątpliwości dowiedzmy się – jakie ma Warszawska Uczelnia Medyczna opinie? Martyna, studentka Położnictwa mówi:
„Każda dziedzina medycyny jest ważna, ale położnictwo wydaje się szczególne, wyjątkowe. Dlatego bardzo istotne jest to, aby jak najlepiej przygotować się do wykonywania tego zawodu. Wybrałam studia w Warszawskiej Uczelni Medycznej ponieważ oferują one pozyskanie wiedzy praktycznej, czyli pewnego i solidnego wykształcenia.”
Absolwent kierunku Położnictwo w Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Położnictwo w Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka znajdzie zatrudnienie między innymi w:
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie