01.11.2024
Resocjalizacja jest odmianą procesu wychowawczego. To ogół zabiegów wychowawczych i terapeutycznych, które mają przywrócić osobom niedostosowanym społecznie prawidłowy kontakt ze społeczeństwem. Resocjalizacja to dziedzina, w której spotykają się różne zagadnienia: psychopatologia, psychologia społeczna, prawo, czy kryminologia. Wyraźnie ukazuje to program nauczania, realizowany w Akademii Ekonomiczno- Humanistycznej w Warszawie, w której mogą kształcić się osoby zainteresowane pomaganiem niedostosowanym społecznie jednostkom i uczestnictwem w readaptacji społecznej osób z najtrudniejszych środowisk.
Studia na kierunku resocjalizacja w AEH WARSZAWA | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne, online |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na kierunku Resocjalizacja w Akademii Ekonomiczno- Humanistycznej w Warszawie umożliwia pozyskanie szczegółowej wiedzy z obszaru nauk społecznych, z największym akcentem położonym na zagadnienia dotyczące psychologii, antropologii, kryminologii i prawa. W toku studiów studenci zaznajamiają się między innymi z: systemami resocjalizacyjnymi w Polsce i na świecie, najnowszymi metodami i programami resocjalizacyjnymi, zasadami projektowania i prowadzenia procesu resocjalizacji i działań profilaktyczno- terapeutycznych, jak również technikami pracy z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą z różnych grup społecznych oraz różnych profilach psychologicznych.
Resocjalizacja główne przedmioty:
Absolwenci studiów na kierunku Resocjalizacja w Akademii Ekonomiczno- Humanistycznej w Warszawie posiadają dogłębną i sprecyzowaną wiedzę oraz jasno określone umiejętności. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: programów profilaktycznych w resocjalizacji, interwencji kryzysowej, resocjalizacji przez aktywizację zawodową, psychologii uzależnień, ewidencji penitencjarnej, psychologii społecznej, psychospołecznych aspektów kary pozbawienia wolności. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w: zakładach karnych, aresztach śledczych, ośrodkach szkolno- wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, świetlicach środowiskowych, schroniskach dla nieletnich, służbach mundurowych, placówkach terapeutycznych dla osób uzależnionych.
Jeśli zdecydowaliśmy się studiować Resocjalizację, należy wybrać odpowiednią uczelnię, gwarantującą pozyskanie jak najlepszego przygotowania do tej niełatwej i wymagającej działalności. Czy warto podjąć naukę w AEH? Jakie ma Akademia Ekonomiczno- Humanistyczna w Warszawie opinie? Kamila, studentka Resocjalizacji mówi:
„Resocjalizacja nie jest łatwym kierunkiem, ponieważ praca w tym zakresie również do łatwych nie należy. To studia dla osób zdeterminowanych, cierpliwych, ale i kreatywnych. Oczywiście, oprócz cech charakteru bardzo ważna jest wiedza, a na studiach w AEH ma ona wymiar praktyczny.”
Absolwent kierunku Resocjalizacja w Akademii Ekonomiczno- Humanistycznej w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Resocjalizacja w Akademii Ekonomiczno- Humanistycznej w Warszawie znajdzie zatrudnienie między innymi w:
STUDIA I STOPNIA
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie