Lingwistyka stosowana

Lingwistyka stosowana

Lingwistyka stosowana

Artykuł archiwalny

Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Lingwistyka stosowana – Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie to najpopularniejsze kierunki kształcenia. Jednym z nich jest Lingwistyka stosowana, prowadzona na studiach licencjackich.

Celem kształcenia jest uzyskanie biegłej znajomości języka angielskiego, przede wszystkim w obszarze języka używanego w najważniejszych rodzajach działalności gospodarczej. Lingwistyka stosowana w WSPA to także rozumienie kontekstów kulturowych oraz najważniejsze zasady ekonomii, prawa, logistyki i przedsiębiorczości.

Lista przedmiotów do zaliczenia nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: gramatyka, czytanie i leksyka, fonetyka, konwersacje, kompozycja i redakcja tekstów użytkowych, prezentacje i wystąpienia publiczne, literatura i kultura audiowizualna angielskiego obszaru językowego, przekład tekstów literackich.

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Lingwistyki stosowanej w WSPA mogą wykorzystać w biurach tłumaczeń, firmach turystycznych, firmach logistycznych, organizacjach międzynarodowych, jednostkach samorządowych.

Podczas szukania odpowiedniej oferty edukacyjnej, kandydaci na uczelnie zadają wiele pytań by upewnić się w swoim wyborze. Jakie ma Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie opinie? Weronika, studentka Lingwistyki stosowanej mówi:

„Studia na Lingwistyce stosowanej to nie tylko nauka języka. To coś znacznie więcej. To swego rodzaju podróż, dzięki której poznajemy obyczaje, kulturę, sztukę. Taki rodzaj studiów jest zdecydowanie ciekawszy i lepszy od nudnego siedzenia nad słownikiem."

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Lingwistykę stosowaną:

Absolwent Lingwistyki stosowanej w WSPA może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • komunikacji interpersonalnej,
  • narzędzi cyfrowych w pracy tłumacza,
  • strategii tłumaczenia ustnego i strategii tłumaczenia pisemnego,
  • przekładu audiowizualnego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Lingwistyka stosowana:

Absolwent kierunku Lingwistyka stosowana w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie może znaleźć zatrudnienie w:

  • biurach tłumaczeń,
  • firmach turystycznych,
  • firmach logistycznych,
  • firmach handlowych,
  • jednostkach samorządowych,
  • organizacjach międzynarodowych.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Komentarze (0)