Marketing i sprzedaż

Marketing i sprzedaż

15.05.2024

Marketing i sprzedaż – Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku tworzą bardzo szeroki i różnorodny wachlarz propozycji kształcenia. Wśród wielu ofert odnaleźć można Marketing i sprzedaż, czyli kierunek adresowany do osób zainteresowanych zdobyciem mocnych podstaw teoretycznych oraz licznych umiejętności praktycznych, niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w dynamicznym świecie biznesu. To kierunek, który pozwala nie tylko pozyskać wiedzę i poznać liczne zagadnienia, ale również pozwala wykształcić zdolność wykorzystywania kreatywności, a także działania w nieszablonowy sposób.

Studia na kierunku marketing i sprzedaż w UNIWERSYTET WSB MERITO GDAŃSK
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Marketing i sprzedaż w Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku umożliwia pozyskanie szerokiej wiedzy z zakresu nowoczesnych strategii biznesowych. Studenci zaznajamiają się między innymi z: strategiami marketingowymi, zasadami analizy rynku, analizą zachowania konsumentów, zasadami tworzenia innowacyjnych kampanii reklamowych oraz efektywnego wykorzystywania narzędzi cyfrowych. Ponadto poruszają się po zagadnieniach: skutecznej promocji w Internecie, budowania pozytywnych relacji z interesariuszami czy też mierzenia efektywności działań marketingowych.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci kierunku Marketing i sprzedaż w Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku zdobywają obszerną i specjalistyczną wiedzę. Uczestniczą w zajęciach, które nie tylko wprowadzają w świat strategicznej interakcji biznesowej, ale również w takich zajęciach, które rozwijają kreatywność i inspirują do poszukiwania nowych, nieschematycznych rozwiązań. Za wszystkim stoi bogaty program kształcenia, na który składają się między innymi takie przedmioty jak:

 • monitoring i analiza mediów,
 • projektowanie strategii marketingowych i medialnych,
 • bezpieczeństwo w przestrzeni cyfrowej,
 • wykorzystanie AI w marketingu i sprzedaży,
 • design thinking

Studenci Marketingu i sprzedaży mogą wybrać jedną z kilku interesujących specjalności, dzięki którym mogą nie tylko rozwijać indywidualne zainteresowania, ale również przygotowywać się do realizowania konkretnych działań w przyszłym życiu zawodowym. Zestaw specjalności tworzą: E- marketing, Komunikacja wizerunkowa w biznesie, Marketing cyfrowy i grafika reklamowa, Marketing i social media oraz Menedżer sprzedaży. Dzięki nim można poszerzyć wiedzę o wiadomości dotyczące między innymi: zarządzania zespołem sprzedażowym, instrumentów konkurowania w przestrzeni wirtualnej, identyfikacji wizualnej firmy czy zarządzania projektem medialnym.

 

Nabywane umiejętności

Wiemy już, że studenci Marketingu i sprzedaży w Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku zdobywają obszerną wiedzę. Warto wspomnieć także o tym, że rozwijają jasno określone umiejętności. O jakie umiejętności chodzi? Między innymi w zakresie: budowania spójnego i pozytywnego wizerunku firmy, planowania i realizacji kampanii marketingowych w mediach społecznościowych, analizowania danych oraz mierzenia efektywności działań marketingowych, zarządzania zespołem sprzedażowym, analizowania zachowania konsumentów.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci studiów na kierunku Marketing i sprzedaż w Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku posiadają konkretną wiedzę i określone umiejętności. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: budowania ofert sprzedażowych, reklamy w mediach społecznościowych, projektowania cyfrowego czy komunikacji w sytuacjach kryzysowych. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi jako: specjaliści do spraw marketingu, specjaliści do spraw komunikacji, analitycy internetowi, specjaliści do spraw komunikacji wewnętrznej, specjaliści do spraw zarządzania marką, specjaliści do spraw public relations, rzecznicy prasowi.

 

Opinie

Studia w Gdańsku to bardzo pojemne zagadnienie. W olbrzymiej przestrzeni propozycji kształcenia odnaleźć można Marketing i sprzedaż, czyli kierunek oferowany przez omawianą uczelnię. Czy warto w niej studiować? Jakie ma Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku opinie? Paulina, studentka Marketingu i sprzedaży mówi:

„Do studiowania w Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku przyciągają programy kształcenia, ciekawe zajęcia, specjalności, ale także atmosfera sprzyjająca nauce. Co ważne, łączą wiedzę z praktyką, umożliwiając zdobycie cennych umiejętności, poszukiwanych na rynku.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Marketing i sprzedaż w Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku:

Absolwent kierunku Marketing i sprzedaż w Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • strategii marketingowych,
 • analizy rynku i zachowania konsumentów,
 • promocji oraz sprzedaży online,
 • marketingu mailowego,
 • budowania relacji z klientami,
 • reklamy wizualnej,
 • technik sprzedaży,
 • zarządzania zespołem sprzedażowym.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Marketing i sprzedaż:

Absolwent kierunku Marketing i sprzedaż w Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku znajdzie zatrudnienie między innymi jako:

 • specjalista do spraw marketingu,
 • specjalista do spraw komunikacji,
 • specjalista SEM / SEO,
 • analityk internetowy,
 • specjalista do spraw komunikacji wewnętrznej,
 • specjalista do spraw zarządzania marką,
 • specjalista do spraw public relations,
 • rzecznik prasowy,
 • business development manager,
 • copywriter.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku

Komentarze (0)