03.09.2024
Electrical Engineering to anglojęzyczna propozycja kształcenia, która adresowana jest do osób zainteresowanych poznaniem najistotniejszych zagadnień związanych z maszynami elektrycznymi i układami wykonawczymi automatyki, energoelektroniką, techniką mikroprocesorową i pomiarową, budynkiem inteligentnym czy układami elektronicznymi pojazdów. Studia przygotowują do pełnienia stanowisk kierowniczych jako wysokiej klasy specjalista inżynierii elektrycznej oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej w sektorze elektrycznym.
Studia na kierunku electrical engineering w PUT, PP | |
---|---|
Forma studiów | |
Poziom studiów | |
Czas trwania | |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na anglojęzycznym kierunku Electrical Engineering w Politechnice Poznańskiej umożliwia pozyskanie wiedzy z dziedziny nauk inżynieryjno- technicznych. Studenci zaznajamiają się między innymi z: modelowaniem i analizą działania zaawansowanych urządzeń i układów elektrycznych, zaawansowanymi metodami numerycznymi, zjawiskami fizycznymi mającymi wpływ na właściwości nowych materiałów i działanie zaawansowanych układów elektrycznych, zasadami projektowania urządzeń i układów elektrycznych, zasadami programowania wysokopoziomowego, budową i projektowaniem złożonych systemów elektrycznych, syntezą elementów oraz układów elektronicznych i energoelektronicznych, techniką świetlną, konstrukcją i działaniem układów izolacyjnych urządzeń wysokiego napięcia.
Ponadto poznają odnawialne źródła energii, zasady tworzenia algorytmów optymalizacyjnych i decyzyjnych stosowanych w elektroenergetyce, jak również źródła zakłóceń oraz skutki i sposoby ograniczania ich oddziaływania na sieć elektroenergetyczną.
Studenci kierunku Electrical Engineering w Politechnice Poznańskiej poruszają się po licznych zagadnieniach, reprezentujących głównie automatykę, elektronikę, elektrotechnikę i technologie kosmiczne. Uczestniczą w zajęciach, które prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń, projektów i laboratoriów, realizując bogaty program kształcenia, na który składają się między innymi takie przedmioty jak:
Kierunek oferuje liczne specjalności, dzięki którym można rozwijać indywidualne zainteresowania, jak również przygotowywać się do wykonywania określonych obowiązków zawodowych. Specjalności są: Smart Measurement Systems, Microprocessor Control Systems in Electrical Engineering, Drive Systems in Industry and Electromobility, Lighting Engineering oraz Electrical Systems in Industry and Vehicles. Wymienione propozycje pozwalają poszerzyć wiedzę o wiadomości dotyczące między innymi: inteligentnych metod przetwarzania sygnałów, zaawansowanych systemów sensorycznych, zasad budowy i projektowania systemów analogowo- cyfrowych, diagnostyki układów napędowych, projektowania i wizualizacji oświetlenia czy magazynowania energii w zastosowaniach przemysłowych.
Electrical Engineering to kierunek dostarczający szerokiej, specjalistycznej wiedzy, ale studenci rozwijają także konkretne umiejętności, bez których niemożliwe jest realizowanie zadań zawodowych. O jakie umiejętności chodzi? Między innymi w zakresie: analizowania i projektowania procesów oraz urządzeń i systemów elektrycznych, planowania i przeprowadzania symulacji i pomiarów podstawowych wielkości elektrycznych i nieelektrycznych, planowania procesu testowania złożonych urządzeń i układów elektrycznych, projektowania i wykonywania układów i systemów elektrycznych przeznaczonych do różnych zastosowań, szacowania kosztów procesu projektowania i implementacji układów lub urządzeń elektrycznych.
Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci anglojęzycznego kierunku Electrical Engineering w Politechnice Poznańskiej wyróżniają się szeroką wiedzą, wieloma umiejętnościami oraz cennymi kompetencjami społecznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: diagnostyki termowizyjnej, rozproszonych systemów pomiarowych w sieciach elektroenergetycznych, procesorów sygnałowych i systemów wbudowanych, projektowania przetworników i napędów elektrycznych. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: biurach projektowych, firmach produkcyjnych branży elektrycznej, jednostkach badawczych i rozwojowych.
Kierunki studiów w Poznaniu to długa lista ciekawych propozycji. Znajdują się na niej także te, realizowane w języku angielskim, a oferowane są przez omawianą uczelnię. Jakie ma Politechnika Poznańska opinie? Piotrek, student kierunku Electrical Engineering mówi:
„Politechnika Poznańska oferuje wiele ciekawych kierunków, dzięki którym można zdobyć konkretne wykształcenie, które poszukiwane jest przez współczesnych pracodawców. Można przygotować się do różnych zawodów, w różnych branżach i sektorach, na dodatek pod okiem specjalistów, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem.”
Absolwent anglojęzycznego kierunku Electrical Engineering w Politechnice Poznańskiej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent studiów na kierunku Electrical Engineering w Politechnice Poznańskiej znajdzie zatrudnienie między innymi w:
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Poznańska