Filologia angielska z językiem chińskim

Filologia angielska z językiem chińskim

Filologia angielska z językiem chińskim

Artykuł archiwalny

Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Filologia angielska z językiem chińskim – Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Studia na specjalności filologia angielska z językiem chińskim w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na specjalności filologia angielska z językiem chińskim znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • analizę i interpretację tekstu literackiego
 • gramatykę opisową języka angielskiego
 • historię kultury i literatury angielskiej
 • historię angielskiego obszaru językowego
 • tłumaczenie tekstów specjalistycznych

 

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to szeroki wachlarz możliwości edukacyjnych. Jednym z oferowanych kierunków jest Filologia angielska, w jej ramach można podjąć naukę na odrębnej ścieżce kształcenia, jaką jest Filologia angielska z językiem chińskim, która prowadzona jest na studiach pierwszego stopnia.

Filologia angielska z językiem chińskim w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to pozyskiwanie wiedzy z obszaru przedmiotów tradycyjnie wchodzących w skład programu Filologii angielskiej oraz języka chińskiego. Zagadnienia związane z tłumaczeniem tekstów użytkowych formalnych, przekładem ustnym, czy tłumaczeniem tekstów ogólnoużytkowych stanowią podstawę przygotowania do pracy w charakterze tłumacza języka chińskiego i angielskiego. Zajęcia z języka chińskiego realizowane są przez lektorów chińskich z Anshan Normal University.

Jakie przedmioty znajdą studenci w programie nauczania? Na przykład: analizę i interpretację tekstu literackiego, gramatykę opisową języka angielskiego, historię kultury i literatury angielskiej, historię angielskiego obszaru językowego, tłumaczenie tekstów specjalistycznych. Co po studiach? Absolwenci będą przygotowani do pracy w roli tłumacza języka chińskiego i języka angielskiego w firmach realizujących wystawy, targi, konferencje i szkolenia międzynarodowe oraz w wydawnictwach publikujących literaturę anglojęzyczną lub chińską.

Studia to temat niełatwy, jeszcze przed rozpoczęciem samej nauki. Należy wybrać kierunek, uczelnie, miasto… Jak sobie z tym poradzić? Wystarczy zadać pytanie: Jakie ma Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie opinie? Honorata, studentka Filologii angielskiej z językiem chińskim mówi:

„Od dawna jestem zafascynowana Chinami, począwszy od kuchni, na kulturze kończąc. Moim marzeniem jest podróż do tego kraju, a gdyby jeszcze pojawiła się szansa pozostania tam na dłużej i podjęcia pracy, to nie wahałabym się ani sekundę. Sprawa jest prosta. Studiuję w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, aby pewnego dnia spełnić swoje marzenie.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Filologię angielską z językiem chińskim:

Absolwent Filologii angielskiej z językiem chińskim w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • tłumaczenia tekstów użytkowych formalnych,
 • tłumaczenia tekstów ogólnoużytkowych,
 • ekwiwalencji w tłumaczeniu,
 • gramatyki opisowej języka angielskiego,
 • historii kultury i literatury angielskiej i amerykańskiej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po Filologii angielskiej z językiem chińskim:

Absolwent ścieżki kształcenia Filologia angielska z językiem chińskim w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie może znaleźć zatrudnienie w:

 • biurze tłumaczeń,
 • korporacjach międzynarodowych,
 • firmach realizujących wystawy, targi i konferencje.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Komentarze (0)