Chemia budowlana

Chemia budowlana

Chemia budowlana

Artykuł archiwalny

Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Chemia budowlana – Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Politechnika Krakowska to przedstawiciel nauczania technicznego regionu Małopolski. Kandydaci na studia otrzymują szeroką gamę kierunków kształcenia, a jednym z nich jest Chemia budowlana, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Celem kształcenia jest pozyskanie bogatej wiedzy z zakresu nauk technicznych, które powiązane są z takimi dziedzinami jak: technologia chemiczna, inżynieria materiałowa, technologia tworzyw sztucznych, analityka chemiczna, towaroznawstwo, chemia. Chemia budowlana na Politechnice Krakowskiej to przygotowanie do pracy w przemyśle budowlanym, chemicznym oraz wszystkich instytucjach związanych z inżynierią materiałową.

Lista przedmiotów do zaliczenia w toku nauki nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi takie zagadnienia, jak: podstawy zarządzania jakością, matematyka, chemia organiczna, chemia nieorganiczna, grafika inżynierska, materiały i wyroby budowlane, termodynamika techniczna, mechanika budowli, automatyka i pomiary. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Chemii budowlanej na PK mogą wykorzystać w biurach projektowych, małych i średnich zakładach produkujących materiały przeznaczone dla budownictwa, zakładach przetwórstwa i recyklingu materiałów.

Wybór uczelni oraz kierunku kształcenia nierzadko sprawia niemałe problemy. Którą uczelnię wybrać? Która spełni nasze oczekiwania edukacyjne? Kandydaci na studia zadają wiele podobnych pytań. Jakie ma Politechnika Krakowska opinie? Łukasz, student Chemii budowlanej mówi:

„Politechnika Krakowska daje świetne warunki nie tylko do nauki, ale także do zdobywania doświadczenia za sprawą wielu możliwości praktyk zawodowych. Uczelnia kładzie duży nacisk na to, aby student rzeczywiście mógł wykorzystać zdobytą wiedzę.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Chemię budowlaną na Politechnice Krakowskiej:

Absolwent Chemii budowlanej na Politechnice Krakowskiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • surowców i procesów biotechnologicznych,
 • kontroli jakości produktów,
 • ochrony środowiska w technologii chemicznej,
 • technik i metod identyfikacji i charakteryzowania produktów chemicznych,
 • przetwórstwa materiałów polimerowych stosowanych w budownictwie,
 • cyklu życia produktów, urządzeń i instalacji stosowanych w technologii chemicznej,
 • zarządzania jakością.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Chemia budowlana:

Absolwent kierunku Chemia budowlana na Politechnice Krakowskiej może znaleźć zatrudnienie w:

 • biurach projektowych,
 • zakładach produkujących materiały przeznaczone dla budownictwa,
 • zakładach przetwórstwa materiałów,
 • zakładach recyklingu materiałów.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Komentarze (0)