Inżynieria wzornictwa przemysłowego

Inżynieria wzornictwa przemysłowego

Inżynieria wzornictwa przemysłowego

Inżynieria wzornictwa przemysłowego – Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki 2021

Studia na kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego na Politechnice Krakowskiej to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnymSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • analiza matematyczna
 • budowa pojazdów samochodowych
 • budowa pojazdów szynowych
 • grafika inżynierska
 • fotografia dokumentacyjna
 • podstawy działań wizualnych
 • optyka

 

Politechnika Krakowska to oferta edukacyjna, na którą składa się ponad trzydzieści kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Inżynieria wzornictwa przemysłowego, prowadzona na studiach pierwszego stopnia.

Celem nauki jest wykształcenie projektantów i konstruktorów form przemysłowych, między innymi: pojazdów, maszyn i urządzeń. Studenci nabywają umiejętności pozwalających na zaprojektowanie produktu zgodnie z zadaną specyfikacją techniczną oraz wymaganiami dotyczącymi ergonomii i estetyki. Ponadto, pozyska wiedzę z zakresu nauk technicznych oraz sztuk plastycznych.

Na liście przedmiotów do zaliczenia w toku nauki znajdują się, między innymi, takie zagadnienia jak: analiza matematyczna, budowa pojazdów samochodowych, budowa pojazdów szynowych, grafika inżynierska, fotografia dokumentacyjna, podstawy działań wizualnych, optyka. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Inżynierii wzornictwa przemysłowego mogą wykorzystać w działach projektowych lub biurach projektowych średnich i dużych przedsiębiorstw w branży: motoryzacyjnej, elektrotechnicznej i elektronicznej, mechanicznej oraz pokrewnych.

Wybór uczelni, na której będziemy zdobywać cenne wykształcenie, nierzadko spędza sen z powiek. Okres rekrutacji to czas zadawania pytań i porównań ofert dydaktycznych. Jakie ma Politechnika Krakowska opinie? Jarek, student Inżynierii wzornictwa przemysłowego mówi:

„To studia praktyczne, z których wynosi się konkretne umiejętności. Wiedza, którą zdobywamy jest nowoczesna, dostosowana do wymogów, panujących na rynku pracy. Tak powinno być na każdej uczelni.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Inżynierię wzornictwa przemysłowego:

Absolwent Inżynierii wzornictwa przemysłowego na Politechnice Krakowskiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • metod, technik i narzędzi projektowania i wytwarzania,
 • modelowania 3D,
 • sztuk plastycznych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Inżynieria wzornictwa przemysłowego:

Absolwent kierunku Inżynieria wzornictwa przemysłowego na Politechnice Krakowskiej może znaleźć zatrudnienie w:

 • działach projektowych,
 • biurach projektowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, matematyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Inżynieria wzornictwa przemysłowego - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Krakowie

Politechnika Krakowska kierunki

Jakie są kierunki inżynieryjno- techniczne w Krakowie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej

Komentarze (0)