Collegium Civitas

O uczelni – Collegium Civitas w Warszawie

Warszawa, jak na stolicę kraju przystało, musi posiadać wyraźne punkty na mapie kształcenia wyższego, by pretendować także do miana stolicy nauki. Wspomnianym punktem jest Collegium Civitas, czyli uczelnia mogąca pochwalić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami.

Collegium Civitas w Warszawie to uczelnia oferująca kształcenie w sześciu obszarach tematycznych. Należą do nich: dziennikarstwo i nowe media, zarządzanie i marketing, psychologia i coaching, bezpieczeństwo i analiza informacji, Stosunki międzynarodowe i dyplomacja, Socjologia, kultura, sztuka. Misją uczelni jest tworzenie wielopokoleniowego i międzynarodowego środowiska akademickiego sprzyjającego myśleniu i działaniu poprzez kształcenie przyszłych liderów życia publicznego. Collegium Civitas stawia sobie za cel tworzenie miejsca, będącego centrum wymiany myśli, debaty publicznej i dyskursu światopoglądowego wynikającego z wykorzystania wiedzy i doświadczenia tych, którzy uczą nowe pokolenia.

 

STUDIA

Collegium Civitas w Warszawie prowadzi studia pierwszego i drugiego stopnia, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, a także studia podyplomowe w sześciu obszarach tematycznych. Największą wartością oferowanych kierunków jest ich strona praktyczna, a także innowacyjne podejście do przekazywania wiedzy. Ponadto, porozumienia z zagranicznymi uniwersytetami, współpraca z wieloma podmiotami z otoczenia biznesowego, administracji, mediów czy organizacji pozarządowych otwierają przed absolwentami uczelni szerokie perspektywy zawodowe nie tylko na rynku lokalnym, lecz także międzynarodowym.

 

WYKŁADOWCY

Kadra dydaktyczna Collegium Civitas to uznane postaci w świecie mediów, nauki, czy dyplomacji. Każdy z nich służy doświadczeniem, a także ogromną wiedzą, płynącą z wieloletniej praktyki. W celu ułatwienia kontaktu studentów z wykładowcami, zajęcia prowadzone są w małych grupach. Tak, by każdy miał pewność, że zawsze otrzyma odpowiedź na nurtujące pytanie.

 

INFRASTRUKTURA

Rektorat Collegium Civitas w Warszawie mieści się na dwunastym piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Podsumować zatem można, że studenci uczelni mają dobry widok – na karierę zawodową. Zajęcia odbywają się na kilku piętrach Pałacu, z wyjątkiem lektoratów, które prowadzone są w specjalistycznych laboratoriach Szkoły Językowej EMPIK. Patrząc na mapę Warszawy i lokalizację uczelni, można stwierdzić, iż Collegium Civitas może być centralnym punktem edukacji.

 

Collegium Civitas kierunki>

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Collegium Civitas w Warszawie

Komentarze (0)